ЗМІ: Іран планує найближчими днями

ЗМІ: Іран планує найближчими днями "помститися" Ізраїлю за обстріл свого консульства у Сирії

Сполучені Штати попередили, що конфлікт Ізраїлю й Ірану виходить на новий виток. Наразі Іран готується відповісти на удар Ізраїлю по іранському консульству в Сирії, заявили офіційні особи США.

За даними Пентагону, Ізраїль завдав удару по консульству Ірану в Дамаску. Через цей удар було вбито кілька високопоставлених лідерів Корпусу вартових ісламської революції. Розвідка США отримала дані, що Іран планує атаку у відповідь, пише CBS News.

Конфлікт між двома країнами, який тривалий час мав характер проксі-війни, загострився з початком громадянської війни у Сирії. Зокрема, Ізраїль звинуватив Іран у спробі створити сухопутний коридор через Ірак і Сирію до Лівану та попередив, що розглядає це як значну стратегічну загрозу. У відповідь іранські лідери назвали Ізраїль "нелегітимним сіоністським режимом". Відтоді конфлікт Ізраїлю й Ірану перейшов до "гарячої" стадії.

Імовірна відповідь Ірану буде зроблена за поцупленим у російських військових злочинців принципом гібридної атаки. Тобто на Ізраїль випустять одночасно рій ударних безпілотників Shahed і крилатих ракет. Атака, ймовірно, відбудеться в період від сьогодні до кінця Рамадану на наступному тижні. Розвідка США припускає, що хоча час і ціль "відповіді" невідомі, пропорційною відповіддю на атаку в Дамаску може бути удар по ізраїльській дипломатичній установі.

У минулу п’ятницю в Тегерані відбувся публічний похорон тих членів КВІР, що були вбиті під час ізраїльського удару в Дамаску. Серед вбитих два генерала Ірану. Тому під час похорону головнокомандувач КВІР генерал Хоссейн Саламі попередив, що "Ізраїль не зможе уникнути наслідків" за вбивство іранських військових офіцерів.

Своєю чергою Ізраїль публічно попередив, що готовий відповісти у разі атаки на країну.