Столтенберг про F-16 для України: не «срібна куля», але важливі

Столтенберг про F-16 для України: не «срібна куля», але важливі

Постачання літаків F-16 є одним із прикладів значної військової підтримки України з боку союзників по НАТО.

Про це він повідомив на інтерв’ю.

На питання, чи зможуть F-16 змінити ситуацію в Україні, Столтенберг зазначив, що ці літаки значною мірою зможуть змінити ситуацію на полі бою в Україні.

"Я думаю, той факт, що союзники по НАТО постачають F-16, а також навчають пілотів та постачають озброєння для F-16, є ще одним прикладом значної військової підтримки України з боку союзників по НАТО. Але жодна система не змінить ситуацію на поле бою... Це не "срібна куля", яка може змінити військовий конфлікт, але F-16 важливі, вони ще більше розширюють можливості України, тому я вітаю те, що зараз над цими постачаннями працюють, як і над підготовкою пілотів та технічного складу для F-16", – наголосив генсек.

У той же час, Столтенберг зазначив, що час відіграє роль в Україні, а він завжди підтримує всі ініціативи, які можуть прискорити постачання допомоги, проте у випадку з літаками F-16 ситуація дещо складніша.

"Слід пам’ятати, що постачання F-16 вимагає часу. І не тільки для підготовки самих літаків, головним чином тому, що важливо мати підготовлених пілотів. І не тільки пілотів. Саме обслуговування та підтримка всієї системи, а також технічні ресурси дозволять F-16 стати дійсно працюючим засобом. Для цього потрібно багато штатного персоналу. А для його підготовки потрібен час", – наголосив Генеральний секретар НАТО.