Повідомлено про підозру організованій групі шахраїв, які ошукали щонайменше 40 людей, обіцяючи їм працевлаштування у Швеції

Повідомлено про підозру організованій групі шахраїв, які ошукали щонайменше 40 людей, обіцяючи їм працевлаштування у Швеції

Організаторці та двом учасникам організованої злочинної групи прокуратурою оголошено підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману на суму 600 тис. гривень.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури міста Києва.

За даними слідства, організувала шахрайську схему з працевлаштування за кордоном 40–річна уродженка Івано-Франківської області, яка діяла разом з двома спільниками-киянами.

 Ошукали на 600 тис. гривень: шахраї обіцяли працевлаштування в Швеції qrxiquikhiqrrant

Зловмисники у соцмережах, месенджерах та на сайтах пошуку роботи публікували оголошення, в яких пропонували українцям працевлаштування у Швеції. Фігуранти "консультували" зацікавлених у працевлаштуванні за кордоном, розповідали їм про вакансії, умови роботи та проживання, пояснювали процедуру отримання документів. Все це мало переконати потенційних жертв шахрайства у тому, що вакансії цілком реальні та їх справді можуть працевлаштувати у Швеції.

 Ошукали на 600 тис. гривень: шахраї обіцяли працевлаштування в Швеції

За надання таких "консультативних" послуг, які жодним чином не гарантували працевлаштування, зловмисники брали оплату від 1 800 грн до 3 000 грн в Україні та 250-350 євро вже у Швеції. Там потерпілих на вокзалі Стокгольма зустрічала організаторка схеми.

Після того, як у Швеції жінка отримувала другу частину коштів, вона переставала виходити на зв’язок. За такою схемою підозрювані "працевлаштували" щонайменше 40 громадян, отримавши від них шляхом шахрайства 600 тис. гривень.

 Ошукали на 600 тис. гривень: шахраї обіцяли працевлаштування в Швеції

Наразі одного з учасників затримано та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а його спільниці — цілодобовий домашній арешт. Організаторці оголошено підозру заочно, триває розслідування.

Шахраї втягнули 40 людей у схему з працевлаштуванням у Швеції