План Добрянського або Як працює схема зі знищення Київської обласної лікарні

«Моя Київщина» розповідає про те, як за рахунок контролю над комунальними підприємствами облрада під прикриттям об’єднання двох лікарень продовжує банально «пиляти» землю під забудову

Триває третій рік повномасштабного збройного вторгнення військ російської федерації на територію України. З кожним днем збільшується кількість військових та цивільних, які отримали травми війни. Задля повернення, якомога більше пацієнтів до повноцінного життя важливо забезпечити їм надання вчасної та якісної медичної та реабілітаційної допомоги.

Якісна медична та реабілітаційна допомога кожному – пріоритет Міністерства охорони здоров’я України в 2024 році, але у керівництва Київській облради зовсім інші пріоритети. Війна далеко. А жага матеріально збагатитися – тут і зараз…

Вже майже рік не вщухають пристрасті довкола Київського обласного центру реабілітаційної медицини, який торік створено на базі КНП КОР «Київська обласна лікарня» (лікарня у народі більше відома як Чорнобильська).

Після відсторонення та подальшого звільнення з посади генерального директора Ігоря Кучми, Київський обласний центр реабілітації очолила помічниця скандально відомого народного депутата Олександра Дубінського – Марія Кисельова.

Дубінський – в СІЗО і підозрюється у державній зраді. Але справа його живе. Справа в тому, що Дубінський із своїми посіпаками – депутатами Київської обласної ради, яких, до речі, не так давно позбавили мандатів, організував схему незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон України. Нещодавно по одній із справ в судовому порядку Олександра Дубінського було визнано винним у корупції та незабаром відомості про чинного народного депутата-корупціонера з’являться у відповідному реєстрі.

Після набуття суспільного резонансу в.о. голови Київської облради Ярослав Добрянський був вимушений звільнити помічницю Дубінського, а на її місце призначити людину, яка хоча б мала відношення до медицини.

Нею стала Дарина Мельник – лікар-гастроентеролог, яка була медичним директором у КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня». І заодно – донькою давнього приятеля Добрянського В’ячеслава Євтушенка.

Добрянський з Євтушенко були і залишаються однопартійцями: так, в минулому вони обидва перебували в «Партії регіонів». Євтушенко був депутатом Бориспільської районної ради, а Добрянський в той час керував Бориспільською районною адміністрацію. Пізніше вони знову опинилися разом в одній партії. Цього разу – в партії олігарха Коломойського «За майбутнє».

Свою роботу на посаді керівника пані Мельник почала зі скорочення медичних працівників та відділень лікарні. Заповнення лікарні пацієнтами Дарину не цікавило, в її планах було заповнення центру реабілітації «своїми людьми». В пріоритеті – призначення економістів, кадрових працівників, юристів, завідувача реєстратури поліклініки, якого за часів існування лікарні ніколи не було, заступника директора з медсестринства (цією функцією повністю справляється головна медична сестра закладу).

У лікарні пані Мельник почуває себе господинею, адже зовсім не приховує, що лікарню їй «подарував» папа. Але одним «подарунком папи» не обійшлось.

Обіймаючи посаду генерального директора КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» з 2021 року Іван Клюзко, несподівано вирішив звільнитися за власним бажанням. Причиною стало начебто виникнення на підприємстві кредиторської заборгованості на понад 27 млн.грн.

Слід зауважити, що 21 серпня 2023 року на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Клюзко повідомив, що в медичному закладі є заборгованість в сумі 27 млн.грн., яка утворилась в результаті отримання від контрагентів лікарських засобів та витратних медичних матеріалів. А вже за півроку, начебто через цю ж таки заборгованість в сумі 27 млн.грн., переможець конкурсу на посаду генерального директора Клюзко вирішив звільнитися.

11 лютого 2024 року за власним бажанням з посади генерального директора центру реабілітації звільнилась і пані Мельник, але вже наступного дня колективу КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» її було представлено новим генеральним директором.

Свою доповідь при представленні на посаду керівника Мельник почала з того, що вона буде об’єднувати КНП КОР «Київський обласний центр реабілітаційної медицини» з КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» та основним закладом буде саме Київська обласна клінічна лікарня, яку вона і надалі буде очолювати. Дуже цікаво, звідки вона знає (чи звідки в неї така впевненість) про те, що депутати Київської обласної ради проголосують за те, щоб об’єднати дві медичні установи, які не несуть спільних клінічних функцій і не потребують цього з медичної точки зору? Чи не тому, що вона посвячена в таємниці плану дерибану лікарняної землі?

Звісно ми спілкуємось із лікарями обласної клінічної лікарні, і інформація про об’єднання їх насторожує. Якщо основним закладом буде обласна клінічна лікарня, то іншу лікарню просто закриють. Хоча б тому, що відділення дублюються. Залишати однакові відділення в різних приміщеннях не доцільно, відповідно їх просто закриють.

«Більшість працівників вже в такому віці, що роботу знайти важко, молоді лікарі ще влаштуються, а нас куди? – говорить працівник центру реабілітації зі стажем роботи в лікарні понад 35 років, — влаштовувати пікети…?».

Не дуже зраділи і в Київській обласній клінічній лікарні такому призначенню гендиректора. Ще більше засмутила новина про майбутнє об’єднання обласних закладів. Розуміючи, що в результаті обєднання лікарні відбудеться кадрова «перетасовка» і певна річ залишаться на своїх місцях не всі працівники, кращі фахівці лікарні вже почали шукати собі більш стабільне місце роботи.

«Хороший лікар без роботи не залишиться, а лікарні імідж додає саме кваліфікований лікар до якого іде пацієнт. Потік хворих суттєво зменшився. Ось вже почались перші звільнення лікарів за власним бажанням, і це тільки початок. Дозволяти звільнятися фахівцям в таких складних умовах, зовсім не професійно», — говорить один з лікарів, який попросив не називати своє ім’я.

На сьогодні пані Мельник фактично продовжує керувати двома медичними закладами, хоча формально виконання обов’язків гендиректора Київського обласного центру реабілітаційної медицини здійснює заступник директора Михайло Мігайчук – лікар-акушер-гінеколог, який керувати лікарнею приїхав із західної України.

Мігайчук, з перших днів на посаді проживає в лікарняній палаті стаціонару Реабілітаційного центру, харчується і користується комунальними послугами лікарні. Це дуже дивує багатьох адже до цього випадку в лікарні раніше ніхто не жив із персоналу медзакладу. Та й взагалі – не діло, коли замість пацієнтів їм місця займають представники адміністративного відділу лікарні.

Ще рік тому Київщина пишалась відкриттям реабілітаційного центру. Тоді планувалось з лікарні зробити заклад для реабілітації військовослужбовців в області, який тоді був, за відгуками фахівців, які його відвідували, чи не найсучаснішим закладом в країні. Завдяки його укомплектуванню та організації роботи на його базі було розпочато освітні заняття для реабілітологів з інших реабілітаційних центрів країни.

Відділення реабілітації з початку відкриття було повністю завантажене, показувало хороші, конкурентні в порівнянні з аналогічними відділеннями, клінічні результати. У зв’язку з цим, за сприянням Віктора та Олени Пінчук розпочались роботи по його розширенню з 30 до 50 реабілітаційних ліжок з палатами, що відповідають всім найвищим вимогам перебування пораненим бійцям ВСУ з втраченими кінцівками і високим ступенем інвалідизації. На жаль, під час візиту наших журналістів в центр реабілітації виявилось далеко не те, що планувалось зробити до втручання в роботу центру Добрянського з Дубинським.

Справа в тому, що майбутнє об’єднання двох медичних закладів, яке хоче здійснити Добрянський очевидно пов’язано з тим, що Центр реабілітації розташовано в Сирецькому гаю, де з часом планується відкриття станції метро «Мостицька».

Як виявляється, єдиним недоліком Київського обласного центру реабілітаційної медицини є його місце розташування, де забудовники ніяк не можуть залишити поза увагою дорогоцінну земельну ділянку площею понад 5 гектарів парку.

На території, яка раніше належала Київській обласній клінічній лікарні вже незаконно виросли хмарочоси, прийшов час забудови території іншої лікарні.

Сподіваємось, що після розголосу діяльності Добрянського посадовці Міністерства охорони здоров’я та Офісу президента України ініціюють здійснення відповідних перевірок цих двох найбільших і таких важливих закладів охорони здоров’я на Київщині. Бо такого ще не було, щоб під час війни замість розширення лікарень і їх починали знищувати по цеглині.