ДБР завершило розслідування щодо керівників концерну, який під час війни торгував із Росією комплектуючими до ВПК

ДБР завершило розслідування щодо керівників концерну, який під час війни торгував із Росією комплектуючими до ВПК

Співробітники ДБР завершили досудове розслідування щодо підозрюваних із числа топ-менеджменту концерну, які продавали до рф комплектуючі для військово-промислового комплексу. Уже після початку повномасштабного вторгнення ділки поставили до країни-агресора продукції щонайменше на понад 160 млн₴

Про це повідомили у ДБР.

У червні 2023 року працівники Бюро затримали власників та топменеджмент концерну, який забезпечував продукцією російський ВПК навіть після вторгнення. У тому числі – організатора злочинної схеми, колишнього народного депутата, члена Партії Регіонів. Діяльність самого концерну було заблоковано у листопаді 2022 року.

Під час слідчих дій у колишнього нардепа знайдено книги, які звеличують росію та пропагують її імперські наративи, російські відзнаки та навіть комсомольський значок, який турботливо зберігався серед цінних речей. У деяких підозрюваних були знайдені паспорти рф, договори з країною-агресором.

Зазначається, що це — одна із наймасштабніших реалізацій ДБР у низці багатьох інших успішних операцій за цим напрямком.

Промислово-інноваційна група компаній родини колишнього народного депутата України з 2014 року забезпечувала держпідприємства рф високоефективними вузлами, агрегатами, деталями пневматичного обладнання. Компресори й компресорні установки є комплектуючими частинами, що використовуються у складі бойових залізничних ракетних комплексах "Молодець", які перебувають на бойовому чергуванні у складі ракетних військ стратегічного призначення у росії.

Крім того, вони використовуються у складі спеціальних броньованих потягів, які призначені для ведення інженерної розвідки залізничних маршрутів, розмінування, бойової охорони та супроводження військових ешелонів.

Таким чином, відправлена до країни-агресорки продукція використовується у військовій сфері, у тому числі на Донецькому та Запорізькому напрямках під час ведення агресивної війни проти нашої держави.

Концерн посідав друге місце у постачанні товарів для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.

Як зазначили в ДБР, до складу злочинної організації увійшло щонайменше 11 осіб, з-поміж менеджменту промислово-інноваційної групи компаній та громадян Російської Федерації, яким повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та пособництві державі-агресору (ст. 255, ст. 111-2 КК України).

Санкція статей передбачає покарання – позбавлення волі до 13 років позбавлення волі.

Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами кримінального провадження обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.