Мангер хотів мобілізуватись, але жодних документів від частин не мав, — адвокат

Ексголова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, якого засудили за замовлення вбивства активістки Катерини Гандзюк, у вівторок, 1 квітня, під час розгляду апеляційної скарги, за словами активістів, повідомив про бажання мобілізуватися у військову частину А7382. Журналісти нашого сайту поспілкувалися з адвокатом Владислава Мангера і розпитали, чи дійсно той збирався йти у ЗСУ.

За словами адвоката Олександра Шадріна, у Мангера жодних листів від бригад немає, однак він міг би бути корисним на фронті, зокрема на Херсонщині.

«Я думаю, Владислав Мангер був би корисним на фронті. Він, як мешканець Херсона, як колишній керівник Херсонської області, входив у Раду оборони області, знає багато нюансів місцевості на місці і може бути корисним у сфері охорони», — говорить Шадрін.

Чоловік вважає, що його підзахисний жодним чином не дискредитував би ЗСУ своєю мобілізацією.

Також адвокат додав, що попри те, що Магнер має певні проблеми зі здоров’ям, на його придатність до служби це не вплине.

«Мангер не став здоровішим за ці три з половиною роки під вартою, тому певні проблеми по здоров’ю є, але це на його придатність жодним чином не впливає. Думаю, у ВЛК Мангер був би визнаний придатним», — говорить Шадрін.

«Ми поки не знаємо, навіщо командиру бригади територіальної оборони потрібна людина, яка замовила вбивство Каті Гандзюк і до того ж має купу хронічних хвороб. Сьогодні довгий перелік хвороб Мангера, який склали адвокати, зачитувала суддя. Судячи з цього переліку, потенційний солдат Мангер навряд пройде ВЛК», — написали активісти у фейсбуці.

Пізніше на допис відреагувала пресслужба Міністерства оборони, спростувавши цю інформацію: «Міністерство оборони не готує жодного клопотання для зарахування п. Мангера до Збройних Сил. Якщо відповідна ініціатива зʼявилася на рівні військової частини, процес буде негайно припинено, щодо ініціаторів — проведене службове розслідування».

Прокоментували інцидент і в 126 окремій бригаді територіальної оборони Одеси, до якої нібито збирався Мангер: «Ми офіційно заявляємо: Владислава Мангера не було, не буде і в жодному разі не могло бути в нашій бригаді. Мангер за рішенням українського суду відбуває справедливе покарання як замовник резонансного вбивства, його місце в тюрмі. Наше місце — на полі бою, де 126 бригада продовжить боротись за справедливість для українського народу, звільняючи нові території, а не злочинців від покарань«.

Нагадаймо, 4 листопада 2018 року, померла херсонська активістка Катерина Гандзюк. За три місяці до смерті її облили літром сірчаної кислоти, через що вона отримала майже 40% опіків тіла. Катерина Гандзюк перенесла низку складних операцій, однак це її не врятувало.

Після смерті Катерини Гандзюк наше видання випустило фільм-розслідування, в якому розповіло про зв’язки фігурантів справи з правоохоронцями.