Аналітики зауважують, що інтенсифікація російських механізованих наступальних операцій відбувається, як правило, одночасно з посиленням ударів по українських енергооб’єктах.

Російські війська, можливо , збільшують загальний темп своїх наступальних операцій в Україні. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зауважують, що інтенсифікація російських механізованих наступальних операцій відбувається, як правило, одночасно з посиленням ударів по українських енергетичних об’єктах.

У ISW припускають, що російські війська можуть посилювати удари з метою подальшого тиску на українське командування, щоб воно розгорнуло системи протиповітряної оборони подалі від фронту, щоб безпечніше інтенсифікувати повітряні операції на підтримку своїх наземних операцій.

За даними Інституту вивчення війни, за останні два тижні російські війська, схоже, збільшили кількість і масштаби механізованих наземних штурмів на окремих ділянках фронту, що свідчить про помітне загальне збільшення кількості російських механізованих наступальних операцій у зоні бойових дій.

Аналітики, серед іншого, вказують на відбиття українськими військовими 20 березня великої російської атаки на Лиманському напрямку – на схід від Тернів (на захід від Кремінної). Пізніше, 30 березня, українські війська відбили батальйонну російську механізовану атаку біля Тоненького (на захід від Авдіївки), в якій, за повідомленнями, російські війська задіяли щонайменше 36 танків та 12 бойових машин піхоти.

У ISW вважають, що російські сили можуть активізувати механізовані атаки до того, як земля навесні стане більш болотистою, що ускладнить ведення механізованої маневреної війни. За даними аналітиків, вони також можуть активізувати механізовані атаки, щоб скористатися нестачею в українських військових матеріальних засобів до прибуття очікуваної західної допомоги у сфері безпеки.

Видання Politico 3 квітня оприлюднило матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ у разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць та сотень тисяч снарядів та ракет. За їхніми словами, ЗСУ потребують 4 мільйони снарядів та 2 мільйони БПЛА. До того ж Росія має достатню кількість керованих авіабомб і перевершує Україну за чисельністю армії.

За даними Генштабу ЗСУ, російські війська атакують практично на всіх напрямках фронту, найінтенсивніше – на Новопавлівському.

Раніше аналітики ISW припускали, що російське командування може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни-влітку 2024 року на заході Донецької області, сподіваючись використати стійке, але незначне просування російських сил у цьому секторі.

Форум