Читать на русском

У мережі запустили новий побрехенька про воєнний стан в Україні

У мережі запустили новий побрехенька про воєнний стан в Україні

У мережі стрімко почала поширюватися новина, що після завершення війни воєнний стан не скасовуватимуть ще упродовж кількох років. Це, буцімто, потрібно для того, аби були підстави не випускати українців за кордон, щоб вони працювали над повоєнним відновленням країни.

Таку заяву нібито зробив глава Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв’ю виданню Politico, "новину" активно підхопили анонімні Telegram-канали і деякі українські блогери. Однак насправді такої заяви Єрмак не робив, побрехенька спростували Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та радниця голови ОПУ Дарія Зарівна.

У ЦСКтаІБ поширену тезу про "збереження воєнного стану після завершення війни" назвали "безглуздим фейком".

"Брехня: Україна не буде відкривати кордони навіть після завершення війни, а воєнний стан продовжить діяти. Таку заяву буцімто зробив голова Офісу президента Андрій Єрмак у інтерв’ю виданню Politico. Її розповсюдили анонімні Телеграм-канали та деякі українські блогери у соцмережах. Правда: на сайті Politico немає подібних заяв від голови Офісу президента", – зазначено у повідомленні.

Тим часом радниця Єрмака підкреслила, що подібних коментарів керівник ОПУ не давав не лише Politico, а й будь-якому іншому виданню.

"У соцмережах розповсюджують побрехенька з буцімто цитатою керівника Офісу Андрія Єрмака виданню Politico, яка є цілковито і повністю вигаданою. Жодних таких коментарів Андрій Єрмак не давав. Завжди перевіряйте інформацію!" – закликала Зарівна, проілюструвавши допис скриншотом повідомлення з брехливою "цитатою" з Telegram-каналу одного з українських журналістів.

Воєнний стан в Україні збережуть після завершення війни? В мережі запустили новий побрехенька qkxiqdxiqdeihrant

За десять хвилин потому сам журналіст зізнався, що поширив неперевірену інформацію.

"Ряд крупних українських телеграм-каналів закинули цю тезу, я теж підхопив, але пішов на Politico та Politico Європа і ніде не знайшов", – спробував виправдатися він.