кндр,росія

Росія та Північна Корея домовилися відновити авіасполучення для відправки російських туристів до КНДР.

Про це заявив глава Мінприроди РФ Александр Козлов, передає The Moscow Times.

"Тема обговорювалася. Росія та КНДР готові до відновлення авіасполучення. Формуватимуться турпотоки і під них відкриватимуться чартерні рейси", – сказав Козлов.

При цьому міністр уточнив, що про відновлення регулярних рейсів поки не йдеться, а три чартерні рейси, які перевозили в лютому й березні російських туристів, мали пробний характер.

Північнокорейський турзм для росіян

Перша група туристів з Росії вирушила до Північної Кореї на початку лютого після чотирирічної перерви, спричиненої пандемією COVID-19. Росіяни відвідали Пхеньян та північнокорейський гірськолижний курорт Масікрен. До складу групи увійшли 98 осіб.

Про запуск туристичних поїздок до Пхеньяну з відвідуванням курорту Масікрен було оголошено на початку січня 2024 року. Вартість путівки складає $750. До неї входять туристична віза, переліт та проживання в готелях зі сніданком, а також екскурсії з російськомовним гідом.

Для відвідування країни росіянам необхідно отримувати спеціальні дозволи. При цьому єдиними відкритими для туристів місцями, крім окремих районів Пхеньяну, є пляж на курорті Мазон і гірськолижний курорти Масікрен.

У листопаді минулого року Росавіація доручила російським авіакомпаніям оцінити свої можливості для запуску рейсів до Пхеньяну. Пропозиція надійшла в "Аерофлот" та "Аврору". Остання підтвердила "теоретичну готовність" розпочати польоти із Владивостока. На даний момент рейси з цього міста в Пхеньян двічі на тиждень виконує Air Koryo.

У лютому 2024 року повідомлялося, що для росіян готують новий курорт у Північній Кореї. Так, Вонсан-Кальмаська туристична зона площею 2,8 кв. км включатиме 54 готелі, 29 магазинів, чотирикілометровий пляж та іншу інфраструктуру. Відкриття відбудеться найближчими роками.

Автор: Галина Ялівець