Читать на русском Read in English

Україна запускає національний реєстр піратських ресурсів

Україна запускає національний реєстр піратських ресурсів

Україна долучилася до міжнародної системи моніторингу порушень авторських прав в інтернеті.

Міністерство економіки України оголосило про приєднання до глобальної платформи WIPO ALERT з протидії незаконному використанню об’єктів інтелектуальної власності в онлайн-просторі. Про це повідомляє пресслужба відомства.

21 березня Мінекономіки затвердило порядок формування та ведення національного переліку підозрілих вебсайтів, діяльність яких може порушувати авторські та суміжні права. Цей реєстр стане частиною інформаційної бази даних WIPO ALERT під егідою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO).

Завдяки приєднанню до системи обміну даними Україна тепер зможе як отримувати дані про потенційні порушення прав інтелектуальної власності в глобальному масштабі, так і надавати відомості про аналогічні випадки на території нашої держави.

Відтепер правовласники зможуть подавати до Укрпатенту заявки про внесення певного вебресурсу до переліку сайтів, діяльність яких викликає занепокоєння з погляду дотримання авторських прав. Станом на сьогодні Україна стала 15-ю державою, що приєдналася до ініціативи WIPO ALERT.

У Міністерстві економіки наголошують, що створення ефективного механізму захисту прав інтелектуальної власності в інтернеті є важливим чинником для розвитку креативних індустрій та зміцнення національної економіки.