Си Цзиньпин

Жителі Тайваню та материка належать до одної китайської нації, і жодне зовнішнє втручання не зможе зупинити “возз’єднання” острова з КНР. Про це заявив китайський лідер Сі Цзіньпін під час зустрічі в Пекіні з експрезидентом Тайваню Ма Інцзю, передає Reuters.

За його словами, протягом понад 5000-річної історії китайської нації покоління предків переїжджали та осідали на Тайвані і люди з обох боків протоки боролися пліч-о-пліч, щоб звільнити острів від іноземних загарбників та відновити його.

“Жителі з обох берегів Тайванської протоки є китайцями і немає вузлів, які неможливо розв’язати, питань, які неможливо обговорити, та немає сили, яка може нас роз’єднати. Ширина протоки не може розірвати родинного зв’язку зі співвітчизниками з іншого її боку”, – запевняє Сі.

Відмінності в системах влади не змінюють реальності того, що обидві сторони протоки належать одному Китаю, і “жодне зовнішнє втручання не зможе стримати історичну тенденцію до національного возз’єднання”, додав глава КНР.

За його словами, відколи в 1949 році уряд Республіки Китай втік на Тайвань після поразки в громадянській війні з комуністами Мао Цзедуна, жоден діючий лідер Тайваню не відвідував Китай.

Ма, який належить до китайської партії Гоміндан, був президентом з 2008 по 2016 рік і минулого року став першим колишнім лідером Тайваню, який відвідав Китай.

Тепер він здійснив свою другу поїздку до КНР на фоні посилення напруженості між материком та островом.