Київські митники вилучили з посилки до Литви порцелянові статуетки, що виготовлені за радянських часів

Київські митники вилучили з посилки до Литви порцелянові статуетки, що виготовлені за радянських часів

Порцелянові статуетки, що мають культурну та історичну цінність, виготовлені в радянський час на українських порцелянових виробництвах, яких нині не існує, київські митники виявили в міжнародному поштовому відправленні та упередили їх незаконне вивезення з України до Литви. Статуетки тимчасово вилучено до рішення суду.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської митниці.

Судячи з супровідних документів, за кордон прямували “іграшки”. Однак під час митного контролю міжнародного поштового відправлення митники звернули увагу, що 11 крихких виробів мають явні ознаки старовини, тому скерували їх до Національного музею історії України для визначення можливої належності виробів до культурних цінностей.

Як встановили експерти, виявлені митниками порцелянові статуетки мають культурну та історичну цінність. Виготовлені вони в радянський час на українських порцелянових виробництвах, яких вже не існує - Київському експериментальному кераміко-художньому, Коростенському, Баранівському та Городницькому порцеляновому заводах (всі три – Житомирщина) та Полонському заводі художньої кераміки (Хмельниччина). Одна статуетка виготовлена у той же період на московщині.

різне queiueiqutiqqhant

Серед виявленого – “Маленький Мук”, виготовлений Заслуженою діячкою мистецтв УРСР Валентиною Трегубовою у 60-х роках.

різне

Ще одна статуетка зі скульптурної групи “Вартові”, виготовлена провідним українським скульптором-фарфористом Владиславом Щербиною у 70-х роках. Обидві роботи на антикварному ринку української порцеляни – рідкісне явище.

Також експертами ідентифіковано й інші порцелянові статуетки, створені, переважно у 50-70-х роках минулого століття, провідними українськими майстрами “Лижник” та “Дівчина з м’ячиком”, декоративну люльку “Вакула”, “Українці, що танцюють” та “Олег Попов”, “Дівчина з грибами” та дві статуетки “Якутка”.

різне

Згідно із чинним законодавством України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи. Таких документів митникам надано не було.

Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.