Лубінець заявив, що Росія ігнорує переговори про «загиблих в Іл-76»

Лубінець заявив, що Росія ігнорує переговори про « загиблих в Іл-76»

Москва досі не передала тіла українських військовополонених, які нібито перебували в Іл-76, що зазнав аварії в Бєлгородській області РФ, не пустила на місце інциденту міжнародних спостерігачів та ігнорує переговори про українців, яких називає загиблими. Загалом ситуація нагадує вбивство українських полонених в Оленівці.

Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв’ю "Суспільному". Він зазначив, єдине, що Росія робить – це проводить інформаційну кампанію зі звинувачення України.

"Коли це відбулося, у мене було дежавю. Оленівка, один в один. Російською Федерацією використовується чинник українських військовополонених. Їх нібито вбивають ЗСУ, військовим устаткуванням, яке передали міжнародні партнери. Після цього до місця не допускаються представники міжнародних організацій. Але йде інформаційна кампанія, звинувачення України й намагання зупинити військову допомогу", – сказав омбудсмен.

Наразі досі невідомо, що насправді відбулося з літаком і чи дійсно були на його борту українські військовополонені. Росія не надає ніяких доказів їхньої загибелі, але звинувачує Україну і закликає припинити надавати Києву військову допомогу

"До місця падіння мали допустити міжнародних представників, щоб взяти матеріали на експертизу, і потім сказати, що насправді відбулося з літаком і чи були там українські військовополонені. Натомість РФ звинуватила нас, що це ми збили літак, і не надала міжнародним організаціям доступу. Почались звинувачення, що треба перестати Україні надавати військову допомогу. Вони з цим звернулись до США і Німеччини. Після цього вийшла заява Москалькової, що вони готові передати тіла", – розповів Дмитро Лубінець.

 queiueiqudiqrhant

Він наголосив, що Україна ніколи не створювала перешкод для отримання тіл загиблих українських героїв, а також ніколи не створювала перешкод щодо передачі тіл російських військовослужбовців.

"Я їй сказав, що ми готові в будь-який час, у будь-який день, у певному місці прийняти тіла. Ми запропонували всі варіанти. Заяви, що нібито от-от буде передача тіл — і знову ми їх чекаємо", – зазначив омбудсмен.

При цьому він зазначив, що родичі тих, чиї імена Москва дала як загиблих в ІЛ-76, не вірять у це, але їх лякає невизначеність.

"Я спілкувався з деякими рідними. Їх лякає невизначеність. Вони не хочуть вірити, що, можливо, трапилося щось погане. І ми розуміємо чому. Юридично у нас немає доказів, що на цьому борту дійсно були українські військовополонені", – наголосив омбудсмен.