Скандал навколо

Скандал навколо "тепличних умов" тримання під вартою криворізького "смотрящего" "Цигана" завершився доганами начальнику ІТТ

Відносно начальниці відділу організаційного забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб (ВОЗДМТТО) ГУНП в Дніпропетровській області, підполковника Алли Сухіної застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Відомості про це містяться в матеріалах судового реєстру.

З них випливає: порушення службової дисципліни окремими поліцейськими ВОЗДМТТО та ITT №1 ГУНП в Дніпропетровській області було зафіксовано під час виїзної "ревізії" працівниками Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції, яка тривала з 3 по 13 серпня 2023 року відповідно до наказу НПУ №1912.

 qurikzideriqhzant

Зауважимо, що де-юре відповідне "відрядження" представників центрального апарату Нацполіції було оформлено не як перевірка службової діяльності, а під соусом "надання методичної та практичної допомоги в організації діяльності" ВОЗДМТТО та ITT №1 Дніпропетровщини. При цьому, за добу до висадки десанту фактичних ревізорів — 2 серпня 2023 року, на сторінці колишнього правоохоронця Сергія Джихура у соцмережі Facebook з’явився пост, присвяченій окремим аспектам взаємин підполковника Сухіної та адміністрації ізолятору тимчасового тримання №1 з 43-річним кримінальним авторитетом Григорієм Томенко на прізвисько "Циган", що вважається одним зі "смотрящих" за містом Кривий Ріг.

(Григорій Томенко)

"Циган", як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, в середині 2023 року вчергове опинився під вартою за підозрою у вимаганні та поширенні злочинного впливу (під домашній арешт достойника відпустили на початку січня поточного року).

Ось як характеризує "тепличні умови" утримання Григорія Григоровича автор скарги, яка з’явилася в публічній площині за добу до початку ревізії діяльності підполковника Сухіної:

"З початку червня 2023 року в ІТТ №1 ГУНП утримувався кримінальний авторитет "смотрящий" з м. Кривого Рогу Томенко Г.Г., 1980 р.н. підозрюваний у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого статтями 255-1 та 189 КК України.

Під час перебування Томенка в ІТТ №1 ГУНП, один з керівників зазначеного підрозділу неодноразово привозив затриманому продуктові передачі без оформлення відповідних дій. Крім цього, зазначений керівник помістив Томенко у п’ятимісній камері, де встановив телевізор та антену. Майже кожен день Томенко приводили до кабінету одного з керівників ПТ, де вони спілкуються віч-на-віч тривалий час.

24 липня 2023 року до ITT №1 ГУНП приїздила підполковник поліції Сухіна та під час розмови з Томенко останній повідомив, що один з керівників дозволяє йому телефонувати дружині та іншим особам. За здійснення телефонного дзвінка Томенко платив 500 доларів США. Також, зазначений керівник у своєму службовому кабінеті організував для Томенко зустріч з дружиною за плату у розмірі 1000 доларів США.

Крім цього, Томенко розповів, що купив для себе в камеру великий телевізор та пристрій "Т-2", але вищезазначений керівник залишив телевізор собі, а в його камеру надав маленький телевізор. Під час утримування в ITT № І ГУНП Томенко придбав вказаному керівникові новий автомобіль та машину для приготування кави. Незважаючи на корупційні дії керівника ITT №1 ГУНП, підполковник поліції Сухіна його покриває.

Крім цього, в ITT №1 ГУНП закріплено 4 одиниці службового транспорту, на які ГУНП кожного місяця виділяється 600 літрів бензину. З моменту призначення на посаду начальника ITT №1 ГУНП майора поліції Віталія Водолазського, службовий транспорт не використовується.

З початку 2023 року практично всі утримувані особи в ITT №1, яким було обрано запобіжний захід у вигляді арешту, але судом надано можливість сплатити заставу і бути звільненим, не були вчасно етаповані до Дніпропетровської установи виконання покарань, всі вони були звільнені з ІТТ №1. Такі послуги коштують декілька сотень доларів США з однієї особи".

Зауважимо, що під час подальшого службового розслідування Алла Сухіна та 34 опитані поліцейські ІТТ №1 ГУНП заперечили відомості, викладені у публікації щодо арештантських буднів "Цигана". Згідно їх твердженням, інформація щодо корупційних звитяг начальника установи Водолазського "не відповідає дійсності та є наклепом". Аналогічної точки зору дотримувався й сам начальник ізолятору тимчасового тримання. Втім, за результатами подальшого службового розслідування як до Сухіної, так і відносно Водолазського було застосовано дисциплінарні стягнення у вигляді догани.

Віталій Водолазський)

Офіційними підставами для притягнення правоохоронців до відповідальності стали виявлені ревізорами "баги" в частині порушення транспортної дисципліни, окремі недоліки у використанні систем відеоспостереження, організації несення служби поліцейськими ІТТ тощо.

detective-info.com.ua