Після завершення зустрічі Рди Україна – НАТО Дмитро Кулеба та Анналена Бербок записали спільне звернення (архівне фото)

У Брюсселі завершилися зустріч Ради Україна – НАТО, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 4 квітня.

У спільному відеозверненні з німецькою колегою Анналеною Бербок Кулеба повідомив, що закликав учасників зустрічі «негайно надати Україні більше систем протиповітряної оборони», спроможних збивати балістичні ракети, зокрема, Patriot.

«Я ціную відповідь від союзників, зокрема, від Німеччини», – сказав він.

Бербок, своєю чергою, зазначила, що учасники Ради «чітко почули» голову українського МЗС.

«Ми бачимо, що відбувається в Україні, і розуміємо, що вам потрібна ППО зараз, тому що зараз школярі мають бути в безпеці, порт у Одесі має бути захищений. Ми, Німеччина, є співголовою Коаліції спроможностей. Тож після потужного заклику від міністра ЗС України, ми знову закличемо Європу, аби всі перевірити, де їхні засоби ППО, що вони можуть надати Україні», – повідомила дипломатка.

Раніше Кулеба анонсував, що під час засідання Ради Україна-НАТО проситиме союзників надати більше систем Patriot.

Напередодні голова МЗС вказав на те, що Україна наразі є єдиною країною в світі, яка мусить «майже щодня» відбивати удари балістичних ракет. Він закликав передати до ЗСУ «всі системи Patriot у світі, які можуть бути надані Україні».

Росія в березні здійснила низку ракетних атак по Україні, в тому числі, 22 березня – найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Також 25 березня РФ атакувала Київ балістичними ракетами, 10 людей постраждали.

Форум