Бізнес думає про ветеранів: як у Білій Церкві працює компанія, де більшість працівників пройшли війну

Коли компанія адаптується до потреб ветерана, вона стає комфортнішою і для інших співробітників , і для клієнтів. Це важливо сьогодні, адже за прогнозом уряду, після завершення війни ми матимемо до 5 млн ветеранів та осіб дотичних до ветеранської політики. Разом з тим понад 60% компаній ніколи не мали подібного досвіду, тому потрібно напрацювати відповідні рішення щодо найму, психологічної та корпоративної підтримки. Сьогодні говоримо про український бізнес, який долучився до працевлаштування ветеранів, зокрема про важливість їх адаптації. І одним з тих, хто успішно імплементував ветеранську політику є інжинірингова компанія ТОВ «Техноінтер Груп», яка базується як на Київщині, а саме в Білій Церкві, так і в столиці України.

Власне, ідея започаткувати інжинірингову компанію належить підприємиці з Білої Церкви Оксані Магдич, чоловік якої також є ветераном російсько-української війни, який воював в Донецькі області на Мар’янському напрямку, а також брав участь в обороні Київщини, служив в Бучі.

З початку заснування, а саме з літа 2019 року, це було невелике ТОВ, яке займалась системами освітлення, а згодом розрослось до будівельної компанії, де на сьогодні працює понад 60 людей, більшість з яких – ветерани. І це є прикладом соціально-відповідального бізнесу, зокрема тому, що внутрішня політика підприємства передбачає не тільки підтримку ЗСУ, а також неприпустимість будь якої співпраці з країною агресором. Переважна більшість тих, хто приєднався до команди – захисники, зокрема що мають інвалідність, яка зазвичай є стереотипним приводом для відмови у роботі. І поки одні роботодавці відмовляють кандидатам, інші — залюбки беруть їх на роботу, — розповідає підприємиця Оксана Магдич.

«У компанії «Техноінтер Груп» ця категорія людей має соцпакет, можливість навчатися та перепрофілюватися, а також отримує конкурентну заробітну плату. Деякі родини ми перевезли з інших регіонів, забезпечили житлом в Білій Церкві та Києві, де до речі знаходиться центральний офіс. Підприємство прибуткове, хоч і не працювало в перший рік війни, але є досить конкурентно спроможним. До того ж, ми вже маємо представництво в Польщі та Німеччині» — зазначає Оксана Магдич.

ТОВ «Техноінтер Груп» здійснює генеральний підряд в будівництві та технічний нагляд за ним, екологічний менеджмент, консультаційні послуги, проектування та виготовлення металоконструкцій, будівельно-монтажні роботи, проектування та монтаж промислових об’єктів, покрівельні роботи, будівництво трансформаторних підстанцій, виготовлення та монтаж башт зв’язку, буріння свердловин для води, оздоблення дитячих майданчиків та екстер’єру, реставрація пам’яток архітектури.

Але найголовнішим і вагомим здобутком є те, що компанія налагодила виробництво ліфтового обладнання для маломобільних груп населення та найближчим часом планує вийти на європейський ринок збуту.

«Зараз ми виготовляємо надскладні і нестандартні металоконструкції, а також запровадили сертифіковане серійне виробництво ліфтів для інвалідів. Наші конструктори розробили це ліфтове обладнання, після чого ми зареєструвались в Мінекономіки як виробники ліфтів для інвалідів. Підіймачі в нас найкращі, мають високу стійкість до корозії та доступні ціни. Це, власне, те, чим ми відрізняємось від інших компаній. Цього року ми подаємо документи і проходимо сертифікацію по європейським ІSО стандартам відносно виготовлення ліфтів, і з цією серійною продукцією будемо виходити на європейський ринок» - розповіла Оксана Магдич.

Як додає Оксана Магдич, на даному етапі мова йде про монтаж і сервісне обслуговування підіймачів для інвалідів по всі Україні, а також проектування під їх індивідуальні потреби, що обумовлює доступ до житла, магазинів, аптек, банків тощо.

Великий спектр послуг дає змогу нарощувати клієнтську базу по всій Україні. Серед списку клієнтів компанії – провідні приватні і державні установи, банківські установи, медичні, розважальні та культурні заклади. До кожного об’єкту, каже Пані Оксана, індивідуальний підхід.

«Приміром, ми відомі тим, що зробили найбільший світодіодний прапор України в світі, який знаходиться по бульвару Шевченка на фасаді будівлі «Укретелеком». Зокрема зробили так звану «підсвітку» Володимирського Собору, після чого культура архітектурного освітлення в Україні змінилась і всі вже орієнтуються на цей проект, коли роблять фасадне освітлення » — говорить Оксана Магдич.

Як відомо, металообробка є перспективною галуззю промисловості, тому компанія в подальшому планує закупити сучасне металообробне обладнання з системою автоматизованого управління, яке допоможе мінімізувати ручну працю. Відносно ж найближчих планів, то «Техноінтер Груп» також долучилося й до надважливої для боротьби з ворогом задачі, – проектування систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), які подавляють все, що використовує електромагнітний спектр: радари, радіостанції, засоби управління дронами всіх типів, супутниковий зв’язок.

«Наразі ми розпочали проектувати системи РЕБ. Це протидронові системи, які захищають наших військових на фронті і які можуть захищати підприємства в тилу від враження різними моделями дронів. Зараз саме закінчуємо розробляти технічні умови як виробник антидронових систем і подаємо документи до Міністерства економіки України. Серійне виробництво РЕБ заплановано на 2 квартал цього року» — розповіла Оксана Магдич.

Як зазначає пані Оксана, її робота зосереджена не лише на бізнесі та допомозі ветеранам у їх працевлаштуванні. З-поміж цього жінка підтримує Всеукраїнську Спілку інвалідів війни з росією, допомагає з реабілітацією, співфінансує й адресно допомагає сім’ям ветеранів, які були поранені або перебували в полоні. Втім, реінтеграція ветеранів у цивільне життя завдяки можливості працювати і бути корисним в тилу, каже підприємиця, одна з надважливих задач сьогодення.

«Першочергово ми працевлаштовуємо ветеранів війни різних спеціальностей від інженерів до робітників в сфері будівництва і металообробки з числовим програмним забезпеченням, яка підвищить спроможність виробництва металоконструкцій. Ми раді будемо бачити в нашому колективі ветеранів війни, інженерів, інженерів-проектувальників, майстрів робітничих спеціальностей, програмістів, менеджерів та взагалі талановитих людей» — говорить Оксана Магдич.

Відовідно до досліджень «Українського ветеранського фонду», після демобілізації тільки 11% ветеранів повертаються на попередні місця роботи. Це означає, що українські компанії мають вже зараз готуватися до створення всіх умов для ветеранів та впровадження спеціальних програм. Робочі місця, соціалізація на робочому місці, перекваліфікація та професійний розвиток — усі ці питання зараз є надзвичайно важливими для кожного українця та відновлення нашої економіки. І саме бізнес на принципах соціальної відповідальності має зробити свій вагомий внесок у розвиток та відновлення України.