Читать на русском

У Туреччині в місті Ван спалахнули протести після того, як влада скасувала перемогу кандидата в мери від опозиційного блоку

У Туреччині в місті Ван спалахнули протести після того, як влада скасувала перемогу кандидата в мери від опозиційного блоку

Абдулла Зейдан, кандидат у керівники муніципалітету Ван від прокурдської Партії народної рівності та демократії (DEM), переміг на виборах із результатом у 55%. При цьому кандидат від партії Ердогана набрав тут лише 27%: як і в багатьох регіонах Туреччини, партія чинного президента зазнала поразки. Однак у Вані результати скасували, забравши перемогу у Зейдана. Мін’юст країни лише за два дні до виборів заявив, що політик не має прав на політичну діяльність.

Справа в тому, що ще 2016-го року Зейдана було затримано та звинувачено у присутності на похороні членів Робочої партії Курдистану (РПК), яка заборонена в країні. У січні 2018 року його засудили до восьми років позбавлення волі, він зміг вийти лише 2022-го. Після цього Зейдан та інші його соратники, які виборюють права курдів, змогли відновити свої права, які обмежувала судимість, включаючи можливість балотуватися.

Сьогодні о другій годині дня прихильники партії вийшли на протести, де вимагали скасувати рішення Мін’юсту. Внаслідок цього відбулися зіткнення з поліцією. Партія DEM заявила, що оскаржуватиме рішення влади.