кравцов,евгений

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно обрав запобіжний захід у вигляді арешту співорганізатору схеми заволодіння коштами " Укрзалізниці " у розмірі 11,4 млн₴

Таке рішення суд ухвалив 29 березня, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"Після затримання указаного підозрюваного, який перебуває у міжнародному розшуку, та доставки його до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу", – зазначається у повідомленні.

САП не називає прізвища підозрюваного, за даними видання "Слово і діло", ВАКС заочно заарештував співорганізатора цієї справи підприємця Ярослава Остапенка.

Як повідомлялося, 26 лютого НАБУ повідомило про підозри у цій справі 9 особам:

  • двом керівникам організованої групи (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України);
  • шістьом посадовцям АТ "Укрзалізниця" (ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України);
  • бенефіціару ТОВ (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України).

У тому числі підозри у цій справі отримали колишній голова правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов, колишній член правління "Укрзалізниці" Олександр Скрипінський і Станіслав Лєсніков.

За даними слідства, у 2018 році підприємець — лідер групи вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками "Укрзалізниці" з метою заволодіння коштами товариства. Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників уряду та за їх сприяння домігся призначення членів групи на керівні посади в АТ "Укрзалізниця".

"Таким чином, у 2018-2021 роках посадові особи АТ "Укрзалізниця" на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії у тендері на закупівлю пневмоінструменту. Вона надалі поставила філіям "Укрзалізниці" продукцію за завищеною вартістю", – зазнається у повідомленні.

За підрахунками слідчих, розмір переплати становив 11,4 млн грн, якими організована група заволоділа та розпорядилася на власний розсуд. Лідера групи затримано, повідомляли в НАБУ, не називаючи його прізвища.

Автор: Михайло Орлюк