росія,спецтрибунал

Вихід світових корпорацій із Росії після її вторгнення в Україну у 2022 році коштував іноземним компаніям понад $107 млрд у вигляді списань та втрати доходів.

Про це пише Reuters, який провів аналіз звітів та документів компаній.

Обсяг збитків зріс на третину з моменту останнього підрахунку в серпні минулого року.

Як відомо, Москва вимагає знижки не менше 50% при продажу іноземних активів і постійно посилює вимоги до виходу, часто погоджуючись із номінальною комісією лише в один карбованець.

Цього року були оголошені продажі активів Shell, HSBC, Polymetal International та Yandex NV на загальну суму майже $10 млрд та зі знижками до 90%. Минулого тижня також компанія Danone заявила, що отримала дозволи регуляторних органів на продаж своїх російських активів, зазнавши загальних збитків у $1,3 млрд.

Загалом російський ринок залишили майже 1000 компаній. Водночас у Росії досі продовжують працювати ще сотні компаній, зокрема Auchan та Benetton.

"Оскільки російське вторгнення триває на тлі слабкої військової допомоги Заходу, а деталізованість режимів західних санкцій збільшується, компанії, які все ще прагнуть вийти з Росії, ймовірно, зіткнуться з подальшими труднощами і будуть змушені миритися з великими списаннями та втратами", – сказав Ян Мессі, консалтингової компанії із глобальних ризиків S-RM.

На його думку, у Росії наразі немає західних активів, які можна було б вважати безпечними або захищеними, допоки Кремль продовжує вести війну.

Указ президента Путіна від 2022 року забороняє інвесторам з "недружніх" країн – тих, які запровадили санкції проти Росії за війну в Україні – продавати частки в ключових енергетичних проєктах і банках без схвалення президента.

Тим часом, багато виробників товарів повсякденного попиту та споживчих товарів утримуються від повного виїзду з Росії, аргументуючи це тим, що звичайні люди в Росії покладаються на їхню продукцію.

До компаній, які все ще працюють або ведуть бізнес у Росії, входять Mondelez International, PepsiCo, Auchan, Nestle, Unilever і Reckitt. Інші, у тому числі Intesa Sanpaolo, стикаються з бюрократичними перешкодами у спробі піти.

Автор: Юлiя Недашківська