Читать на русском

У Франції подруга Путіна Марін Ле Пен постане перед судом

У Франції подруга Путіна Марін Ле Пен постане перед судом

Голова парламентської фракції "Національний фронт" Марін Ле Пен постане перед судом у рамках справи про нецільове використання коштів ЄС. Крім того, серед фігурантів – її батько та ще 12 осіб, які були їхніми помічниками як депутатів Європарламенту.

Про це оголосив Паризький кримінальний суд, пише Le Parisien. Судові засідання пройдуть з 30 вересня по 27 листопада 2024 року.

Справа стосується можливого присвоєння коштів Європейського Союзу для оплати праці помічників депутатів Європарламенту, котрі насправді працювали на партію "Національне об’єднання". Схема функціонувала в період з 2004 до 2016 року, коли Ле Пен була євродепутатом.

Перед початком процесу суд повинен буде вирішити, чи може 95-річний Жан-Марі Ле Пен особисто брати участь у засіданнях. Його захист заявив, що Ле Пен не може самостійно пересуватися і має значні обмеження через свій поважний вік.

Розслідування тривало з 2015 року, коли у Європарламенті заявили, що запідозрили порушення з боку "Національного фронту" і оцінили збитки у 6,8 млн євро. У 2016 році розслідування передали французьким слідчим, а у 2017 році Ле Пен висунули звинувачення.

Паризькі прокурори стверджують, що з 2004 року євродепутати "Національного фронту" (колишня назва партії), зокрема Ле Пен та її батько, брали участь у схемі фіктивного працевлаштування помічників.

Крім того, саму Ле Пен суд може позбавити права обіймати посади на строк до 10 років, що поставить під загрозу її плани вчетверте балотуватися на пост президента Франції у 2027 році.

У 2021 році у французької популістки виявили зловживання на суму 339 тисяч євро – вона оформила фіктивного помічника, щоб отримувати бюджетну компенсацію. Тоді за рішенням суду, Марін Ле Пен була змушена повернути незаконно отримані кошти.