Верховний Суд України зобов’язав Українську Православну Церкву звільнити та передати Михайлівську церкву в Переяславі Національному історико-етнографічному заповіднику “Переяслав”. Про це повідомляє пресслужба Мінкультури.

Повідомляється, що рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає. У разі невиконання зобов’язань, виконання рішення Верховного Суду буде забезпечено в примусовому порядку в установленому законодавством порядку.

Крім того, Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу Релігійної громади УПЦ та зобов’язав її звільнити приміщення релігійних споруд у Кам’янці-Подільському.

“Верховний Суд повною мірою з’ясував всі обставини справи та прийняв законне та обґрунтоване рішення залишити касаційну скаргу без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанцій без змін і: зобов’язав релігійну організацію Камʼянець-Подільської Свято-Миколаївської парафії Камʼянець-Подільської Єпархії УПЦ м. Камʼянець-Подільський, Хмельницької області, звільнити будівлю церкви та передати її Національному історико-архітектурному заповіднику “Камʼянець”, – йдеться в повідомленні.