У Південнокитайському морі США і союзники проводять військові навчання

У Південнокитайському морі США і союзники проводять військові навчання

Сполучені Штати, Філіппіни, Японія і Австралія проводять у неділю в Південнокитайському морі військові навчання.

Про це повідомляє Manila Times.

Як зазначається, навчання проходять на тлі зростання агресивності дій Китаю на морі та останніх сутичок між китайськими і філіппінськими кораблями. При цьому союзники називають маневри «спільною морською діяльністю», що має продемонструвати їхню готовність зміцнювати співпрацю на підтримку вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону.

У спільній заяві чотири країни наголосили, що їхня спільна діяльність здійснюватиметься військово-морськими та військово-повітряними силами у спосіб, що відповідає міжнародному праву, внутрішнім законам і правилам країн та з належною увагою до безпеки судноплавства, прав та інтересів інших держав.

«Це також продемонструє професійну взаємодію між військово-морськими та повітряними силами. Зрештою, спільна морська діяльність посилить оперативну сумісність наших доктрин, тактик, методів і оборонних процедур», – ідеться у заяві.

Вашингтон, Маніла, Токіо і Канберра заявили, що підтримують усі країни в захисті міжнародного порядку, заснованого на верховенстві права, який є основою для мирного та стабільного Індо-Тихоокеанського регіону.

Чотири країни заявили, що підтримують рішення Міжнародного суду стосовно Південнокитайського моря від 2016 року і вважають його остаточним та юридично обов’язковим для сторін спору, яким претензії Китаю на майже всю акваторію моря визнані неправомірними й підтверджено суверенні права Філіппін над морськими ресурсами у межах їхніх виключних (морських) економічних зон.

За даними філіппінського Міноборони, у навчаннях візьмуть участь п’ять бойових кораблів, зокрема, філіппінські морські патрульні судна Gregorio del Pilar і Ramon Alcaraz, прибережний бойовий корабель ВМС США USS Mobile, два фрегати – японський JS Akebono і австралійський HMAS Warramunga.

Міністр оборони Філіппін Гілберт Теодоро заявив, що серія двосторонніх і багатосторонніх спільних морських дій є кроком у розбудові потенціалу країни для індивідуальної та колективної самооборони і складовою нової оборонної концепції країни.