евро

Національний банк України (НБУ) може розглянути доцільність прив’язати курс гривні до євро замість долара США вже у "недалекому майбутньому".

Про це йшлося під час першого від початку повномасштабного вторгнення засідання Ради оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків, до якої входять як представники НБУ, так і приватних банків, повідомляється на сайті регулятора.

Учасники засідання погодилися, що наразі валютна структура угод на валютному ринку України підтверджує статус долара США як основної курсоутворюючої валюти. Водночас у сегменті операцій банків з клієнтами частка угод в євро продовжує зростати.

"Зокрема, за операціями з купівлі безготівкової валюти клієнтами частка угод в євро упритул наблизилася до 50%. Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже в недалекому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки", – зазначається у повідомленні.

Представники комерційних банків у Раді оверсайту зазначили, що на нинішньому етапі учасники ринку вже відчувають потребу в розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро станом на 12 годину.

Автор: Михайло Орлюк