Збірна України перед матчем

Збірна України перед матчем

Стартовий склад збірної України: Андрій Лунін, Віталій Миколенко, Микола Матвієнко , Ілля Забарний, Юхим Конопля, Володимир Бражко, Руслан Маліновський, Георгій Судаков, Михайло Мудрик, Віктор Циганков, Роман Яремчук.

На відміну від попереднього, цей матч Олександр Зінченко розпочав на лавці запасних. Як і Артем Довбик. А от Віктор Циганков, який не потрапив у заявку на гру з Боснією, відновився після травми коліна й вийшов на поле зі старту.

Стартовий склад збірної Ісландії: Хакон Рафн Вальдімарссон, Гудмундур Торарінссон, Віктор Палссон, Сверрір Інгасон, Йоганн Гудмундссон, Йон Дагур Торстейнссон, Альберт Гудмундссон, Гакон Арнар Гаральдссон, Даніель Лео Гретарссон, Адноур Інгві Трейстасон, Андрі Гудйонсен.

Через травму в попередньому поєдинку допомогти команді у фіналі не зміг вінгер Арнор Сігурдссон. Натомість капітан Йоганн Гудмундссон, який пропустив протистояння з Ізраїлем, повернувся до стартового складу в матчі зі збірною України.

Арнор Сігурдссон

Арнор Сігурдссон

Підопічні Сергія Реброва взяли ініціативу на себе з першої хвилини — небезпечний момент створив Михайло Мудрик. Вінгер вибіг по лівому флангу й віддав передачу на Яремчука, той намагався підставити ногу під удар, але набігли футболісти Ісландії й відібрали м’яч.

На 14-й хвилині 20-річний півзахисник Гаральдссон обійшов аж п’ятьох українців і віддав передачу по флангу, де пробив Торарінссон, проте Лунін витягнув цей удар здалеку.

На 15-й хвилині Україна відповіла швидким контрвипадом: Миколенко пробив з ударної позиції, щоправда, зависоко.

Перша чверть тайму була досить напруженою, команди обмінювались атаками.

Попри певну перевагу українців, ісландців скористалися моментом на 30-й хвилині: лідер «вікінгів» Альберт Гудмундссон потужним ударом з 20 метрів пробив у дальній кут воріт Луніна — 0:1.

Судаков (праворуч) і Гудмундссон під час фінального матчу плей-оф УЄФА Євро-2024 між Україною та Ісландією у Вроцлаві, 26 березня 2024 року.

Судаков (праворуч) і Гудмундссон під час фінального матчу плей-оф УЄФА Євро-2024 між Україною та Ісландією у Вроцлаві, 26 березня 2024 року.

На 35-й Михайло Мудрик з лівого флангу подав на лінію воротарського майданчика, але воротар ісландців добре прочитав цей епізод і спокійно забрав м’яч.

На 37-й хвилині супермомент був у Судакова: півзахисник пройшов двох суперників і потужно пробив у ближній кут Вальдімарссона — воротар відбив м’яч на кутовий.

Після подачі з кутового Ілля Забарний головою зрізав м’яч у ворота, але ісландський воротар знову врятував команду.

На 38-й хвилині Віктор Циганков закинув у штрафний на Яремчука, який в один дотик забив у порожні ворота. Однак після перегляду VAR французька бригада арбітрів усе ж вказала на офсайд — гол скасували.

Роман Яремчук (ліворуч) біля воріт під час фінального матчу плей-оф УЄФА Євро-2024, 26 березня 2024 року

Роман Яремчук (ліворуч) біля воріт під час фінального матчу плей-оф УЄФА Євро-2024, 26 березня 2024 року

Загалом у першому таймі збірна України домінувала на полі, але не реалізувала своїх моментів. Сценарій матчу з Боснією і Герцеговиною повторився у Вроцлаві. Натомість команда Ісландії грала дуже організовано, компактно діяла в обороні, виходила в контрвипади, знаходила вільний простір у чужому штрафному майданчику.

На другий тайм синьо-жовті вийшли зі зрозумілим завданням — хоча б відігратися до кінця основного часу. І виконали його доволі швидко: на 53-й хвилині Георгій Судаков здійснив діагональну передачу на Віктора Циганкова, який обійшов Торарінссона, змістився в центр і з лінії штрафного потужно вдарив у кут воріт — 1:1.