Путін під час візиту в Ханой розхвалив В’єтнам і уклав ряд угод

Путін під час візиту в Ханой розхвалив В’єтнам і уклав ряд угод

Російський диктатор Володимир Путін завершив державний візит до Північної Кореї та вранці у четвер прибув до В’єтнаму, прагнучи зміцнити партнерські відносини між країнами. Під час візиту Путіна Росія та В’єтнам підписали ряд документів про співпрацю в різних сферах.

Зокрема, були укладені угоди про взаємодію в освіті та меморандум про графік створення центру ядерних технологій у В’єтнамі, про що повідомляють російські ЗМІ. Крім того, після переговорів з Путіним, президент В’єтнаму То Лам заявив, що Росія та В’єтнам нарощуватимуть співпрацю у сфері оборони та безпеки.

Путін під час візиту в Ханой розхвалив В’єтнам і уклав низку угод: яка головна мета диктатора qhtixhiqtdiqhuant

Путін подякував В’єтнаму за гостинність і теплий прийом. Після зустрічі з президентом В’єтнаму він також зустрівся з прем’єром, назвавши республіку "одним із найнадійніших партнерів Росії".

Глава Кремля також нагадав про допомогу, яку СРСР надавав В’єтнаму "у боротьбі з французькими та американськими загарбниками".

"Важливо, що і у В’єтнамі пам’ятають про це і цінують пам’ять", – додав російський диктатор.

Крім того, під час візиту Путін заявив, що Росія готова налагодити довгострокові прямі постачання вуглеводнів до В’єтнаму, зокрема зрідженого природного газу.

Яка головна мета візиту диктатора в Ханой?

Як зазначає видання The New York Times, метою візиту Путіна до В’єтнаму була зустріч з офіційними особами країни, які нещодавно зміцнили зв’язки з Вашингтоном. Оскільки Москва довгий час була головним постачальником зброї для Ханоя, Путін прагне й надалі зберегти цю позицію.

Це п’ятий візит Путіна до В’єтнаму, який слідує за минулорічними поїздками Байдена та Сі Цзіньпіна, які шукали від Ханоя гарантій нейтралітету. Для В’єтнаму поїздка Путіна є можливістю зміцнити зв’язки з Росією, її найважливішим оборонним партнером. Незважаючи на покращення відносин зі Сполученими Штатами, минулого року В’єтнам все ще шукав таємні способи придбати російську військову техніку всупереч американським санкціям.

Вашингтон розкритикував Ханой за запрошення російського лідера, заявивши: "Жодна країна не повинна давати Путіну платформу для просування його агресивної війни та нормалізації його звірств". Проте цього тижня новопризначений президент В’єтнаму То Лам заявив російському представнику, що Ханой "вважає Росію одним із пріоритетних партнерів у своїй зовнішній політиці".

Зв’язки з Москвою важливі для Ханоя з двох причин: Росія є найбільшим постачальником військової техніки для В’єтнаму, а російські компанії допомагають видобувати нафту та газ у Південно-Китайському морі, зберігаючи суверенітет В’єтнаму над низкою спірних ділянок, на які претендує Китай.

Водночас Сполучені Штати активно пропонували більше зброї В’єтнаму, і останніми місяцями країну відвідали високопоставлені американські чиновники. Однак аналітики зазначають, що вище керівництво оборони В’єтнаму залишається підозрілим щодо Вашингтона. Вони не бажають пов’язувати свою долю з країною, де продаж зброї залежить від Конгресу, який може поставити угоду в залежність від дотримання прав людини.

Щодо РФ, то обидві країни мають спільні підприємства в нафтовому секторі. Росія володіє значною часткою в прибутковій нафтогазовій галузі В’єтнаму. Vietsovpetro, спільне підприємство російської "Зарубежнефти" та в’єтнамської державної PetroVietnam, експлуатує найбільше нафтове родовище В’єтнаму – Бах Хо. Для Москви ці проєкти важливі, оскільки російський експорт нафти і газу до Європи різко впав після запровадження санкцій з боку Європейського Союзу. Однак такі проєкти викликають невдоволення Пекіна, оскільки вони здійснюються у водах, які Китай вважає своєю територією.