Argentem Creek Partners неодноразово помічали у недобросовісних діях

PR-команда Argentem Creek Partners використовує коментарі чиновників та парламентарів, які не стосуються безпосередньо GNT Group, в інформаційних приводах саме щодо компанії, пише Інформатор.

В Україні триває скандал між американським фондом Argentem Creek Partners (ACP) знаходиться та українським холдингом GNT Group щодо Одеського зернового термінала. В медіа ледь не щодня з’являлись новини зі звинуваченнями GNT Group. При цьому в рамках цієї чорної медійної кампанії Argentem Creek Partners використало українських посадовців, нардепів та експертів без їхнього відома.

Про це пише видання KP.UA. Зазначається, що ACP працює з ризиковими кредитами та на постійній основі реалізує таку бізнес-модель: "позапланова вимога стягнення боргу при кризовій ситуації - агресивна медійна кампанія проти боржника - судовий процес - передача активів боржника зацікавленій третій стороні".

Наразі подібну формулу американці реалізовують в Україні з активами GNT Group. Після початку повномасштабного вторгнення українському аграрному холдингу за добу повідомили про необхідність дострокового погашення кредиту, після чого почалась агресивна медійна кампанія.

За останні місяці в українському інформаційному полі ледве не щодня з’являлись новини зі звинуваченнями GNT Group та його бенефіціарів у податковій оптимізації та "сірому" експорті зерна. Ці інформаційні приводи побудовані нібито на інсайдах від анонімних "джерел" та коментарях чиновників та нардепів. Проте, як наголошує KP.UA цікавою особливістю абсолютно всіх цих коментарів завжди є відповідь, яка стосується загальної економічної ситуації в Україні, а не конкретного підприємства чи людей.

Як стало відомо виданню, PR-команда Argentem Creek Partners використовує коментарі чиновників та парламентарів, які не стосуються безпосередньо GNT Group, в інформаційних приводах саме щодо компанії. Таким чином, піарники ACP надають інфоприводам щодо українського холдингу негативного контексту й паралельно підвищують його важливість через наявність коментаря вітчизняного посадовця. Таким чином, за недовгий час були використані:

народний депутат, член Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Богдан Кіцак;

народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук;

народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Петро Юрчишин;

народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк;

народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Геннадій Касай;

чиновники Апарату РНБО;

депутатка міськради Одеси Ольга Квасницька;

генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Олег Хоменко;

президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко;

заступниця бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка

економічний експерт Андрій Новак.

Як повідомляють ЗМІ, кредитора неодноразово помічали у недобросовісних діях проти своїх контрагентів по всьому світу. Зокрема, крім агресивної чорної медійної кампанії проти опонентів, АСР може залучати для досягнення своїх результатів місцевих чиновників та політичних діячів. Проти АСР по всьому світу прямо зараз судиться ціла країна - Казахстан, величезний індонезійський видобувач вугілля Berau Coal Energy, бразильський виробник цукру GVO та інші

Чорна медійна кампанія посилилась після інформації про тісні зв’язки Argentem Creek Partners з російським бізнесом. Так, з 2022 року АСР має загальні інвестиції з ACG Mining Limited (Артем Волинець, колишній топменеджер алюмінієвого гіганта "Русал", що належить Олегу Дерипасці), а у 2024 році Argentem Creek Partners надав кредит у 20 млн доларів фінтех-компанії Salmon (Павєл Федоров - "права рука" російського топменеджера Ігоря Сєчіна, раніше працював віцепрезидентом гірничодобувного гіганта "Норільський нікель" та віцепрезидентом "Роснєфті", а також Георгій Чесаков з Tinkoff Group).

"Саме в рамках цієї чорної медійної кампанії Argentem Creek Partners використало українських посадовців, народних депутатів та експертів без їхнього відома", - пише KP.UA.

Конфлікт між Argentem Creek Partners та GNT Group: що відбувається

GNT Group - український стивідорний та аграрний холдинг. У 2019 році взяв кредит 75 млн доларів у іноземного фонду ACP. А у 2021 році - ще пов’язаний кредит 20 млн доларів в Innovatus Capital Partners. За даними GNT, кредит виданий під заставу зерна та корпоративних прав холдингу, вартість яких в рази його перевищувала. Через повномасштабне вторгнення компанія не встигала розрахуватись за боргами.

З фондом велись перемовини щодо реструктуризації кредиту. Проте несподівано для власників GNT 20 грудня 2022 року ACP надіслав вимогу протягом двох годин повернути гроші та почав примусове стягнення боргу. Були змінені директори зарубіжних та українських компаній холдингу. Ними стали адвокати ACP. Також змінили юридичні адреси українських компаній, що працювали в Одеському порту з Одеси на Львів. Власники холдингу заявили про рейдерське захоплення бізнесу, його знецінення та спробу кулуарного перепродажу фондом ACP третій стороні.

Своєю чергою фонд звинуватив GNT у непрозорій діяльності. Innovatus та ACP ініціювали кримінальне провадження в Нацполіції через начебто пропажу заставного зерна. Сторони зав’язли в безлічі зустрічних судових позовів, скарг тощо в українській та іноземних юрисдикціях. Фінальне рішення повинен винести Лондонський міжнародний арбітражний суд. Водночас Argentem звинувачують у спробі забрати активи зернового термінала та передати їх в управління росіянам.