Read in English

Україна має 6 мільярдів доларів на закупівлю озброєнь на рік, – Камишин

Україна має 6 мільярдів доларів на закупівлю озброєнь на рік, – Камишин

Україна веде переговори з іноземними партнерами щодо купівлі за їхні кошти виробів української військової промисловості.

У поточному році Україна має ресурс у розмірі $6 млрд на закупівлю озброєнь, зокрема у вітчизняних виробників. Про це сказав міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин.

За його словами, весь бюджет оборони на 2024 рік – близько $40 млрд, із цієї суми $30 млрд – це зарплати та виплати військовослужбовцям.

"З $10 млрд, що залишилися без урахування витрат на ПММ і форму, на купівлю озброєнь залишається $6 млрд. Це та сума, яку ми сьогодні маємо в контрактах для наших виробників, насамперед українських, і це дуже мало, оскільки наші виробничі можливості втричі більші", – зазначив міністр.

Камишин розповів, що Україна веде переговори з іноземними партнерами щодо купівлі за їхні кошти виробів української військової промисловості, з подальшою передачею цієї техніки та озброєнь ЗСУ.

Він стверджує, що щодо низки позицій Україна готова закривати потреби за рахунок власного виробництва. У 2024 році – це бронетехніка, всі види безпілотників та артилерія.