Read in English

За тиждень РФ випустила по Україні майже 130

За тиждень РФ випустила по Україні майже 130 "Шахедів", 80 ракет і 700 КАБів, — Зеленський

Тільки за цей тиждень країна-агресор випустила по Україні майже 130 "Шахедів". Також по території нашої держави було запущено понад 80 ракет і близько 700 КАБів.

Про це президент України Володимир Зеленський повідомив у своєму традиційному зверненні. Він закликав світ захищати Україну, як Ізраїль.

"Сучасна авіація доводить свою ефективність, сучасні системи ППО здатні давати захист життю. На Близькому Сході це було продемонстровано, коли авіація і ППО збивали іранські ракети та "Шахеди", які були спрямовані проти Ізраїлю. Увесь світ бачить, що таке справжній захист. Бачить, що це можливо", – зазначив очільник держави.

Він також додав, що сьогодні є дуже хороший результат у міжнародній роботі. Як розповів президент, досягнута домовленість з канцлером Олафом Шольцом, що Німеччина надасть Україні додатковий Patriot.

"Також працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T. Це теж сильна ППО. Лідерство Німеччини дійсно відчувається, і завдяки такому лідерству ми зможемо зберегти тисячі життів та зможемо дати Україні більше захисту від російського терору", – заявив Зеленський.

Окрім того, президент розповів, що обговорив з канцлером Німеччини про спільні міжнародні заходи.

"Ми готуємося до конференції щодо відновлення України, яка вже скоро відбудеться в Німеччині. А також разом зробимо все, щоб Глобальний саміт миру – перший, інавгураційний саміт у червні – щоб він був дійсно успішний. Для цього теж потрібне лідерство партнерів, і я вдячний кожному, хто допомагає. Олафе, пане канцлере, ще раз дякую тобі за ППО!" – додав президент.

В своїму зверненні Зеленський також підкреслив, що робота з усіма партнерами, які так само можуть допомогти, продовжується. Тільки за цей тиждень президент України провів розмови та зустрічі з президентами Литви, Чехії, Румунії, Польщі, Угорщини, Швейцарії, Латвії.

"З Латвією уклали нову двосторонню безпекову угоду. Говорив з премʼєр-міністрами Нідерландів, Греції, Португалії, Ірландії. Сьогодні – канцлер Німеччини. Ми зробимо все для результатів і в наступні тижні. В кожній розмові, на кожній зустрічі ППО та фронт – це головні теми. Робимо все, щоб було більше можливостей у наших Сил оборони і в оборонно-промислового комплексу", – розповів президент

Він також додав, що кожен тиждень дає також нові контракти щодо спільних виробництв зброї.

"Ми працюємо і над тим, щоб більше фінансувати наші виробництва саме тут, в Україні. Український потенціал виробляти зброю високий. Зокрема, дрони. І ми домовляємося з партнерами, зокрема, про спільні кроки, щоб фінансувати цю роботу заради нашої спільної сили – усієї Європи, усіх, кому загрожує російський терор" – підкреслив Зеленський і відзначив всіх людей, які працюють заради української сили.

Він додав, що пишається кожним підприємством, яке виробляє зброю для України. Президент розповів, що, попри всі складнощі, пʼять сотень компаній працюють зараз в українській "оборонці" і більшість з них – приватні ініціативи.

Окрім того, президент підкреслив, що завжди знаходиться на звʼязку з військовими та з міністром оборони. Винятком не став і цей день. За словами Зеленського, ситуація на фронті, особливо на деяких напрямках, складна. Він традиційно подякував кожному солдату та командиру.

"Працюємо з партнерами, зокрема, в Сполучених Штатах, щоб зміцнити наші дії. Слава всім, хто не дозволяє російським терористам досягати їхніх цілей. Слава всім, хто дійсно захищає життя", – резюмував своє звернення президент.