Picture

Філіп Морріс хвалиться подяками від путіна та позначила Крим російським

Міжнародна компанія Філіп Морріс Інтернешнл, що виробляє тютюнові вироби, продовжує підтримувати країну-терориста через сплату податків, які, в свою чергу, допомагають фінансувати військовий бюджет росії.

Ця інформація стала відома з щорічного звіту корпорації, яка, до того ж, визнала Кримський півострів частиною території російської федерації. У Телеграм-каналі журналіста-рослідувача Євгена Плінського – «Брудні ігри» — повідомляється, що компанія Philip Morris у своїх річних звітах вихваляється подяками від путіна, сплачує мільярди податків на зброю для армії Кремля і продовжує свою присутність на ринку країни-окупанта. На жаль, невідомо, як закінчиться ця морально сумніва співпраця, адже неясно, які дії в подальшому здійснить компанія. Якщо зараз вони визнали український Крим територією росії, то можуть з’явитися нові “російські” міста Харків, Херсон або Запоріжжя на їхніх картах. Допис підтверджують скріншотом звіту компанії за минулий рік.

Журналіст Євген Плинський закликає почати публічну дискусію щодо діяльності корпорації: «А чи не варто вже якось почати гучну публічну дискусію навколо діяльності цієї компанії? Влада чомусь ніяк не почне все це помічати. Влада бачить Філіп Морріс лише коли просуває в Парламенті їх інтереси».

Як повідомлялося, напередодні Громадська організація «Центр громадянського представництва «Життя» заявила про неприпустимість надання податкової преференції у розмірі 20% сигаретам для нагрівання (ТВЕН), бо це сприятиме зростанню поширеності вживання тютюну серед молоді та призведе до багатомільярдних втрат Державного бюджету в умовах війни. Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді проєкт Закону №11090 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби» ініційований Міністерством фінансів України, у якому пропонує надати податкову преференцію тютюновим виробам для нагрівання у порівнянні з сигаретами та сигарилами. Уряд пропонує до 2028 року досягнути акцизної ставки 90 євро на 1000 шт для сигарет та сигарил, а для ТВЕН — лише 72 євро на 1000 шт. Таким чином податкова преференція для сигарет для нагрівання становитиме 20%.

За розрахунками фахівців ГО «Життя», ухвалення податкової преференції для ТВЕН, ініційованої Міністерством фінансів України, призведе до недоотримання в Держбюджет України 15 млрд грн за 2025-2028 роки, і з кожним наступним роком недоотримання до Держбюджету від акцизів на ТВЕН становитиме щонайменше 5,2 млрд₴ Таким чином до 2030 року втрати України складуть щонайменше 25,4 млрд₴ Всупереч інтересам України ці кошти з кишень громадян йтимуть на користь тютюнових компаній, включно з міжнародними спонсорами війни.

Така позиція Кабінету міністрів України відображає інтереси тютюнової компанії Philip Morris International, яка контролює 80% ринку сигарет для нагрівання в Україні (які використовуються разом з пристроями IQOS) та визнана НАЗК міжнародним спонсором війни. Нагадаймо, PMI є найбільшим міжнародним платником податків на росії — у 2022 році ця компанія сплатила у бюджет рф 4,756 мільярди доларів.