Трипільська ТЕС була дуже великим об’єктом, який неможливо було повністю захистити лише інженерними спорудами без ППО. Відповідну думку висловив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм у колонці НВ.

За його словами, Держагентство захищає лише частину енергетичних об’єктів розподільчої мережі, але не всі. Фахівці працюють над захистом 22 розподільчих підстанцій “Укренерго” другим та третім рівнем захисту – від дронів та ракет. Щодо третього рівня захисту, будівництво цих споруд – недофінансоване.

“Що стосується об’єктів “Центренерго”, Агентство відновлення не було долучене до їх захисту, у тому числі Трипільської ТЕС. При цьому слід зауважити, що Трипільська ТЕС — це дуже великий об’єкт, захистити його повністю лише захисними інженерними спорудами без застосування відповідними засобами ППО, думаю, неможливо”, – зазначив Найєм.

  • 11 квітня російські терористи повністю зруйнували Трипільську ТЕС, яка була важливим постачальником електроенергії у Київській, Черкаській та Житомирській областях.