Посилення призову в Україні «ризикує розпалити паніку» у суспільстві, – WP

Посилення призову в Україні «ризикує розпалити паніку» у суспільстві, – WP

Про це пише Washington Post, коментуючи ухвалення Радою законопроєкту про мобілізацію.

Видання повідомляє, що новий законопроєкт "може підштовхнути сотні тисяч українських чоловіків до боротьби проти російського вторгнення". Проте "мобілізація непопулярна".

"Хоча більшість українців дуже підтримують армію і визнають, що на фронті необхідно більше людей, небагато з тих, хто не зголосився воювати добровольцем після більш ніж двох років війни, хочуть зробити це зараз. Оголошення про те, що до армії можуть бути призвані сотні тисяч людей, ризикує розпалити паніку", – йдеться в статті.

При цьому газета констатує, що "Збройні сили України зіткнулися із гострою нестачею солдатів". Пояснюючи цим і закон про мобілізацію, і рішення української влади викреслити звідти положення про демобілізацію.

"Зеленський публічно заявив, що демобілізація — те, на чому наполягають сім’ї солдатів — є для нього пріоритетом. Але оскільки військові лави Києва вже вичерпані, неясно, як Україна могла б дозволити собі демобілізувати таку велику кількість військ", – йдеться у статті.

Видання нагадує заяву Міноборони України про те, що на розробку окремого законопроєкту про демобілізацію піде до 8 місяців. Тобто це питання відкладають на віддалену перспективу.

11.04.2024 — різне xdideeieuidduant