Read in English

У ЗСУ заявили, що угруповання росіян у Харківській, Луганській і Донецькій областях у 7-10 разів потужніше угруповання «Хортиця»

У ЗСУ заявили, що угруповання росіян у Харківській, Луганській і Донецькій областях у 7-10 разів потужніше угруповання «Хортиця»

Командувач об’єднаних сил ЗСУ Юрій Содоль заявив Верховній Раді, що угруповання росіян у Харківській, Луганській та Донецькій областях у 7-10 разів потужніше за угруповання «Хортиця», яке тримає лінію фронту в цих регіонах.

«Це Харківська, Луганська, Донецька області, противник перевищує нас у 7-10 разів. Я вам на невеликому такому прикладі поясню. Механізоване, піхотне, мотопіхотне, стрілецьке відділення – це, як правило, вісім-десять чоловік плюс бойова машина. Бойову машину в обороні зараз використовувати дуже складно, бо з’явився такий новий вид озброєння, як дрони-камікадзе чи FPV-дрони. І ця машина, вона живе до півгодини максимум. Тому основна вага покладається на особовий склад саме, скажімо так, механізованих або піхотних підрозділів. Так от у нас зараз у відділеннях залишилося по два, деякі відділення – по три-чотири особи», – розповів Содоль.

Він додав, що "за тактичними нормативами на це відділення дається, щоб вони обороняли гарантовано 100 метрів фронту".

«Якщо їх двоє людей, вони можуть захищати 20 метрів фронту. Відразу постає питання, а кому ще 80? А якщо йти далі, то взвод обороняє ділянку 400 метрів на 300 углиб, і з такою укомплектованістю, яка у нас є, нема кому обороняти від 240 до 320 метрів», – розповів командувач.

Аналогічна ситуація, за його словами, і на рівні бригад.

«Їй (бригаді) за статутами наділяють до 15 км. фронту. З такою укомплектованістю бригада може тримати щонайбільше п’ять, а іноді й менше. Тому замість однієї бригади ми змушені ставити три бригади. А ці дві бригади могли бути в тилу, у середині країни, де особовий склад міг відпочити, доукомплектуватися, отримати зброю, провести нормальну підготовку, щоб створити потім або піти на заміну тієї оборонної бригади», – сказав Содоль.

За його словами, поки він їхав до Ради, росіяни атакували одну із позицій 25 бригади.

Ніхто не відійшов, але всі загинули. І позиція була, як я вам доповідав, троє людей», — сказав Содоль.