Європарламент б’є по ЗПГ із Росії: імпорт зрідженого газу припиниться

Європарламент б’є по ЗПГ із Росії: імпорт зрідженого газу припиниться

Європейський парламент ухвалив нову законодавчу ініціативу, яка не дасть російським компаніям бронювати потужність газової інфраструктури Європи. Це дозволить заборонити імпорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) до країн Євросоюзу.

Новий механізм 11 квітня підтримали члени Європарламенту. Як пише Reuters, це стало лазівкою, щоб дати урядам країн ЄС законну можливість заблокувати постачання ЗПГ, не запроваджуючи санкції проти російських газових компаній безпосередньо. При цьому жоден європейський імпортер не підтвердив плани закуповувати ЗПГ у росіян.

Оновлені правила європейського газового ринку дозволять урядам ЄС тимчасово не допускати білоруських та російських експортерів ЗПГ до торгів через потужність інфраструктури, необхідної для постачання палива до Європи.

Варто зазначити, що постачання трубопровідного газу до Європи значно скоротилося після початку повномасштабного військового вторгнення військ РФ до України. Але масштаби поставок ЗПГ країна лише наростила – якщо у 2021 році Росія продала до Європи 16 млрд куб. м ЗПГ, то у 2023-му – вже 22 млрд куб. м. Паливо потрапляє до ЄС через порти Іспанії, Бельгії та Франції, які поки не підтвердили, чи використовуватимуть новий механізм.

В іспанському Міністерстві енергетики заявили, що королівство підтримує централізовану заборону російського ЗПГ у Європі. Але якщо Іспанія ухвалить таке рішення наодинці, російські фірми продовжать відправляти паливо через інші порти.

Міністр енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стрете заявила, що уряд її країни аналізує новий закон та його умови – зокрема те, що нові обмеження не повинні порушити газових потоків усередині ЄС. Для Бельгії це важливо, оскільки вона реекспортує переважну частку російського ЗПГ до інших країн.

У Міністерстві фінансів Франції новий закон не прокоментували.