87-річний житель Кривого Рогу робить сітки на фронт: попри те, що чоловік незрячий, за два роки зв’язав понад 70 сіток

87-річний житель Кривого Рогу робить сітки на фронт: попри те, що чоловік незрячий, за два роки зв’язав понад 70 сіток

87-річний житель Кривого Рогу Микола Кольчиба плете основи для маскувальних сіток. Попри те, що чоловік незрячий, він волонтерить з початку повномасштабного вторгнення РФ. Суспільному розповів, за місяць робить до 5-ти сіток, за 2 роки вже виготовив понад 70.

Чоловік розповідає, втратив зір, коли йому було 20 років – отримав хімічний опік під час військової служби. Тоді він долучився до товариства незрячих, де його навчили орієнтуватися на дотик, зокрема й плести. Коли розпочалася повномасштабна війна – став волонтерити. Так за два роки зробив вже понад 70 сіток.

"Як почалось вторгнення, нитки в мене були, думаю, чим я можу помогти. Це я за місяць 4, коли 5 штук зв’яжу і дзвоню в штаб, приїздять, забирають. Час вільний є, та й в’яжу, а буває вночі не сплю, тихенько, робота безшумна, діти сплять, а я на кухні сяду та в’яжу", – каже він.

За два роки зв’язав понад 70 сіток. 87-річний незрячий чоловік робить сітки на фронт dqdiqhiqdkidzxant

Готові основи чоловік передає місцевій громадській організації. Далі волонтери обв’язують їх тканиною, відповідно до сезону, та передають військовим.

"Її просто так взяти десь неможливо: це або у рибаків, або закуповувати її треба безпосередньо, або ж як Микола Миколайович її робе. Передавали військовим частинам на фронт, спочатку це була Херсонщина – звільнення наших територій, далі і Донеччина, і Луганщина, це і Харківський напрямок, і Лимано-Куп’янський", – розповіла голова ГО "Набат Кривбас" Вікторія Третяк.

Микола Кольчиба планує й надалі робити основи для сіток, поки не закінчиться війна.