Удова російського опозиціонера Олексія Навального Юлія Навальна

Удова російського опозиціонера Олексія Навального Юлія Навальна розкритикувала владу Євросоюзу після того, як суд ЄС скасував санкції, накладені на російських олігархів Михайла Фрідмана та Петра Авена через повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну.

«Хочеться запитати у європейських політиків: «А що змінилося з того часу, як ви російських олігархів під санкції внесли?» – написала Навальна у мережі Х удень 10 квітня.

«Ані Фрідман, ані Авен не зробили ніяких заяв проти війни, ніяких спроб покласти їй кінець – вони просто найняли дуже дорогих адвокатів і знайшли добрих лобістів. Антивоєнно налаштовані росіяни в Європі стикаються з багатьма проблемами, але для російських олігархів усе легко вирішується грошима», – відзначила опозиціонерка.

За словами Навальної, до третього року війни в Україні «не зʼявилося ані конкретного механізму запровадження санкцій, ані виходу з-під них». Вона вважає, що рішення ухвалюються за принципом «хто до кого першим добіжить».

Юлія Навальна назвала «шкідливим» рішення зняти санкції з Фрідмана та Авена. «Воно тільки послабить антивоєнний рух і допоможе Путіну довше залишатися при владі», – сказала вона.

Раніше 10 квітня стало відомо, що суд Євросоюзу задовольнив позов засновників «Альфа-груп» Михайла Фрідмана та Петра Авена, які просили зняти з них персональні санкції.

Фрідман та Авен залишаються під санкціями Великої Британії та США.

Форум