Read in English

До 25 тисяч: чоловіків пропонують штрафувати за неповідомлення ТЦК про зміну адреси, — ЗМІ

До 25 тисяч: чоловіків пропонують штрафувати за неповідомлення ТЦК про зміну адреси, — ЗМІ

Згідно із запропонованими змінами, штрафи за порушення правил військового обліку та закону про мобілізацію будуть значно вищими. Наприклад, за ненадання інформації про зміну адреси військовозобов’язаних, штраф становитиме від 17 тис. до 25,5 тис. гривень під час військового стану.

Верховна Рада планує посилити відповідальність за недотримання правил військового обліку та законодавства про мобілізацію. За законопроєктом уряду, який розглядався комітетом Верховної Ради, передбачається збільшення штрафів за порушення, пов’язані з оновленням адреси військовозобов’язаних. Про це пише "Судово-юридична газета".

Як повідомляється, Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 8 квітня розглянув відповідний законопроєкт №10379. Журналістам стало відомо, в якій редакції він рекомендував його прийняти за основу та загалом.

У новій редакції законопроєкту забираються пропозиції щодо внесення змін до Кримінального кодексу, залишаючи лише зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Це стосується відповідальності за порушення військового обліку та законодавства про мобілізацію.

Згідно із запропонованими змінами, штрафи за порушення правил військового обліку та закону про мобілізацію будуть значно вищими. Наприклад, за ненадання інформації про зміну адреси військовозобов’язаних, штраф становитиме від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень під час військового стану. Для державних посадових осіб, юридичних осіб та громадських об’єднань сума штрафу може становити від 34 тисяч до 59,5 тисяч гривень.

"Отже, якщо громадянин не з’явиться за повісткою в ТЦК або не оновить свої дані про реальну адресу, спочатку до нього застосують штраф у зазначеній сумі — мінімально 17 тисяч грн", — йдеться у матеріалі.

Також, у разі порушення правил військового обліку, притягнення до відповідальності буде проводитись протягом року з дня вчинення правопорушення, а не протягом трьох років, як передбачалося раніше.

Законопроєкт також передбачає, що якщо дані щодо військовозобов’язаних містяться у спеціалізованих реєстрах, то застосування штрафів може бути відкладено, якщо державні органи можуть отримати інформацію про цих осіб автоматично.

"Якщо дані містяться в Реєстрі військовозобов’язаних "Оберіг" і Міноборони може їх отримати автоматично, то штраф, наприклад, за те, що людина не оновила свої дані, які й так є у Реєстрі, накладатися не повинен", – додали в газеті.