Читать на русском

На Буковині судитимуть членів злочинної групи, які переправляли ухилянтів через кордон

На Буковині судитимуть членів злочинної групи, які переправляли ухилянтів через кордон

Члени злочинної групи постануть перед судом на Буковині. Їх звинувачують у тому, що вони переправляли "ухилянтів" через кордон.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань (ДБР). З однієї людини ділки брали по 4,5-5 тисяч євро, але в цілому сума залежала від особистих домовленостей.

На Буковині судитимуть членів злочинної групи, які переправляли ухилянтів через кордон. Фото qkxiqdxiqdeihrant

Зазначається, що розслідування щодо учасників організованої злочинної групи, яка займалася нелегальним переправленням військовозобов’язаних чоловіків через україно-румунський кордон, вже завершено.

Як повідомили правоохоронці, до складу групи входило 5 осіб. Головним організатором та керівником був один із правоохоронців з іншого регіону. Свого часу він працював на аналогічній посаді на Буковині, звідки й родом. Завдяки цьому він досконально знав місцевість, був ознайомлений з особливістю роботи прикордонників і знав "слабкі місця" на лінії кордону. Під час однієї із відпусток він створив злочинну схему, до якої долучив ще 4 товаришів.

Члени групи підшукували охочих виїхати з України, збирали їх у Чернівцях, де ті чекали слушного часу для подальшого переправлення. Після повідомлення від правоохоронця, групу ухилянтів везли до обумовленого місця, звідки вони вночі здійснювали перехід кордону.

Авто з одним із членів групи та п’ятьма "клієнтами" було зупинено прикордонниками ще у вересні 2023 року. Інші учасники злочинної групи намагалися переховуватися від слідства, проте були викриті працівниками Бюро.

Організатору групи було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 500 тисяч грн застави.