Руйнування в Часовому Яру внаслідок російських обстрілів, архівне фото, 2022 рік

У місті Часів Яр Донецької області, на яке російські війська значно посилили наступ в останні тижні, залишається приблизно 700 людей. Влада закликає їх евакуюватися, але місцеві жителі переважно погоджуються виїхати лише тоді, коли їхнє житло зруйноване. Про це Радіо Свобода (« Свобода .Ранок») сказав 15 квітня начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

«Протягом останніх тижнів ми фактично бачили невелике посилення евакуації. Щоденне не змінювалося: одна-дві, максимум три особи, але фактично щодня люди виїжджали… На жаль, основним аргументом для евакуації є руйнування житла. Ця тема, на жаль, працює стовідсотково. Тоді вже люди махають рукою і кажуть, що «все, їдемо». Але, на жаль, у цих варіантах дуже часто втрачено документи. Тому люди самі собі роблять зайвий клопіт, який потім дуже важко розібрати. А так я не бачу, щоб люди через посилення обстрілів почали дуже-дуже виїжджати», – каже Чаус.

За словами очільника міста, доставляти гуманітарну допомогу все складніше. Людей попереджають, що в якийсь момент її просто можуть не довезти.

«На цей час ще виходить. Але ми розуміємо, що все складніше. Це один момент. І другий момент, що може настати та хвилина, коли ми просто фізично не зможемо цього зробити. Це ми кажемо відкрито, попереджаємо людей. Є райони, куди ми вже не можемо виїхати через активність дронів», – каже Сергій Чаус.

Вище російське військово керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня, заявив 14 квітня головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський.

5 та 9 квітня аналітики проєкту DeepState повідомили про просування військ РФ у Часовому Яру, східніше Часового Яру та у Богданівці на північний схід від містечка.

Форум