Read in English

СБУ затримала інженерів-проєктувальників, які допомагали підключити Запорізьку АЕС до «Росатома»

СБУ затримала інженерів-проєктувальників , які допомагали підключити Запорізьку АЕС до «Росатома»

Кіберфахівці Служби безпеки запобігли спробам РФ отримати нові технології в галузі атомної енергетики. У Харкові затримано шістьох колишніх посадових осіб проектних інститутів України, які працювали на підсанкційний російський "Росатом".

Про це повідомляє СБУ.

На замовлення компанії з РФ вони розробляли науково-дослідну та проектну документацію щодо модернізації російських атомних станцій. Насамперед йдеться про Курську, Ростовську, Нововоронезьку та Балаківську АЕС.

Також представники «Росатома» планували залучити своїх поплічників до виконання високотехнологічних робіт на тимчасово захопленій частині території Півдня України. Вони мали допомогти окупантам повністю інтегрувати Запорізьку атомну електростанцію в енергетичну систему РФ.

Їх затримали на етапі підготовки проектної документації для агресора, чим зірвали спроби "Росатома" отримати доступ до стратегічно важливих українських технологій.

За даними слідства, головним фігурантом виробництва є керуючий проєктної організації у Харкові. Чиновник налагодив контакт із окупантами через свого родича – власника російської компанії, яка виконує підряди «Росатома». Контакт між собою підтримували через популярний месенджер та електронну пошту.

До злочинної діяльності харків’янин залучив ще п’ятьох місцевих учених у галузі атомної енергетики. Вони виконували замовлення загарбників, навіть перебуваючи в умовах постійних ракетно-дронових ударів ворога по Харкову.

Їм платили у криптовалюті. Кошти надходили на криптогаманці підставних осіб, які потім переводили в готівку отримані суми і передавали їх проєктантам.

У ході обшуків на роботі та в будинках підозрюваних було вилучено документи, комп’ютери та мобільні телефони, які вони використовували для співпраці з РФ.

Слідчі Служби безпеки повідомили всіх шістьох затриманих про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

різне xdideeieuiqhhant

різне

різне

різне

різне

різне

різне

різне

різне