Picture

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Конгрес США все-таки виділить додаткову допомогу Україні, водночас офіційний Київ готовий погодитися на американську військову допомогу в кредит за відсутності інших варіантів. Про це глава держави заявив під час інтерв’ю, показаного в ефірі національного телемарафону.

"Що стосується американської допомоги, вона критична в будь-якому випадку. Я все ж таки вважаю, що ми зможемо отримати позитивне голосування Конгресу США.

На превеликий жаль, ми трішки заручники цієї ситуації. На превеликий жаль, питання війни Росії проти України стало на сьогодні внутрішньополітичним питанням Сполучених Штатів, хоча це безпека цього світу. І саме такий недорослий підхід я не розумію...

На жаль, ми заручники того, що це є виборчий процес у США. Тим не менш, я вірю, працюю, надіюсь, що розум все ж таки переможе і ми отримаємо відповідну допомогу".

Зеленський заявив, що Україна погодилася б отримати кошти та зброю від США в кредит.

"Один сенатор нещодавно був і каже: "Чи ти погодишся на кредитні гроші?". "А які є варіанти?" Він каже: "Ну, якщо тобі скажуть, що гроші кредитні або ти не отримаєш". Я кажу: "А для чого ці вибори, якщо немає ніякого вибору". Тому ми погодимося на будь-який варіант.

Більше того, якби сьогодні Україні запропонували дати в кредит сьогодні або безкоштовно все через рік, то ми б сказали: "Тільки сьогодні". Наш вибір один — вижити і перемогти. Ми це пробуємо робити різними шляхами. Важливо — чим швидше, тим краще".

Президент Зеленський прокоментував ідею щодо передачі Україні заморожених російських активів рф.

"Дуже конкретно: щоб та чи інша держава ЄС, особливо Бельгія, Британія, просто хай візьмуть свої гроші і передадуть. Є рішення на рівні ЄС, їм треба прийняти це рішення — взяти всі гроші і передати Україні. Поки що окрім сигналів більше нічого немає. А зброя треба зараз...

Заморожені активи іноді держави не хочуть вам передати, тому що поки вони там, вони працюють, це як депозит в банку. Воно лежить і дає відсоток. А якщо воно буде лежати у нас, воно не буде давати відповідний відсоток", — заявив Зеленський.