Читать на русском

Зеленський: терор РФ лише збільшується, але українці здатні перегравати своєю сміливістю, рішучістю та ідеями

Зеленський: терор РФ лише збільшується, але українці здатні перегравати своєю сміливістю , рішучістю та ідеями

Президент України Володимир Зеленський заявив, що зростання терористичних загроз з боку Російської Федерації є очевидним. Але, за його словами, український народ виявляється здатним протистояти цим загрозам завдяки своїй сміливості, рішучості та ідеям.

Таку заяву президент зробив під час вечірнього відеозвернення у четвер, 28 березня. Відповідне відео оприлюднив Офіс президента.

Зеленський зазначив, що сьогодні було представлено нового керівника Служби зовнішньої розвідки України – бойового генерала Олега Іващенка. Це досвідчена і сильна особистість, і хоча аналітичний потенціал нашої розвідки високий, за його словами, потрібно надати їй більше можливостей для оперативних дій, більше інформації та засобів впливу.

Президент також розповів, що Росія витрачає величезні суми грошей на проведення операцій у країнах свого інтересу, що призводить до поширення хаосу та підриву нормальних інституцій. Ця дестабілізація стосується різних регіонів світу, включаючи Африку, Азію, Європу та обидві Америки. Багато в чому цей їхній вплив працює проти нашої держави й нашого захисту.

"Очевидно, що ми не можемо протиставити подібний ресурс, який є у Росії, зокрема фінансовий. Але українці здатні перегравати Росію своєю сміливістю, рішучістю та ідеями. Служба зовнішньої розвідки України повинна стати значно активнішою у виконанні її інституційних завдань. З іншого боку, надійна робота такої організації не може бути дешевою. І це зараз завдання для уряду загалом і Міністерства фінансів: потрібно шукати й знаходити фінансову основу для роботи нашої розвідки – розширити фінансування під конкретні проєкти, під конкретні цілі та загалом під розвиток системи зовнішньої розвідки", – сказав він.

Окрім того, Зеленський зазначив, що сьогоднішні зустрічі з представниками Сполучених Штатів Америки, Франції та делегацією Європарламенту були спрямовані на обговорення можливостей зміцнення міжнародної підтримки України в умовах агресії Росії.

"Було багато міжнародної комунікації. Говорили зі спікером Палати представників Сполучених Штатів Америки Майком Джонсоном. Про те, що зараз найголовніше для захисту життя й міжнародної безпеки. Я поінформував про ситуацію на фронті зараз, про продовження російських ударів по наших містах – цей їхній терор лише збільшується і може бути зупинений тільки фізичною силою нашого захисту. Україна вдячна за підтримку Сполученим Штатам і кожному американцю, які відчувають так само, як і ми, що свобода ніколи не повинна програвати. І дуже важливо, щоб Конгрес зберігав своє лідерство, щоб захист свободи залишався ідеєю, що об’єднує – об’єднує і всередині країн, і світову більшість. Саме зараз нашою рішучістю, нашими спільними діями вирішується, яким буде світ наших дітей", – сказав він.

Глава держави додав, що сьогодні фактично саме про такі ж речі він говорив і з головою Національних зборів Франції Яель Брон-Піве, яка перебуває з візитом в Україні.

"Я вдячний за увагу до нашої держави, до того, як українці витримують цей час, цю битву. Ми обговорили перспективи, як можемо наблизити справедливе закінчення цієї війни та вигнання російських окупантів. Я подякував за підтримку парламентом Франції безпекової угоди, укладеної з Президентом Макроном. Звичайно, ми говорили й про нещодавні безпекові пропозиції Еммануеля. Усе те, що додає захисту від російської агресії, і все те, що обмежує російський потенціал війни, реально служить миру у Європі. Я вдячний усім нашим партнерам, хто розуміє це й допомагає Україні", – сказав він.

Зеленський також додав, що сьогодні ж він зустрівся з делегацією Європарламенту – представниками групи Renew Europe.

"Це вагома європейська політична група. Невдовзі – вибори у Європейський парламент, і ми в Україні всі маємо звикати, що це процес і для України важливий. Звичайно, говорили й про підтримку, і про загрози, які є зараз, і про те, чого можемо досягти всі разом у Європі – кожен, захищаючи власну країну, але також і спільні цінності, а отже, безпеку всіх європейців. І ще одне. Була сьогодні доповідь міністра оборони України Умєрова щодо оборонних пакетів. Те, що отримуємо. Те, над чим працюємо з партнерами. Робимо все, щоб у наших воїнів було більше можливостей, більше зброї. І це буде. Дякую всім, хто допомагає! Слава всім, хто захищає Україну та знищує окупанта", – резюмував він.