Bild показали, як влаштована лінія оборони під Харковом

Bild показали, як влаштована лінія оборони під Харковом

Група робітників зводить лінію оборони під Харковом, перебуваючи під регулярними ударами ЗС РФ. За час роботи кілька людей загинуло, але робота продовжується.

Україна будує лінію оборони за 10 км від російсько-українського кордону в Харківській області. Фортифікації зводять не маючи спеціальної техніки. При цьому робітники потерпають від ударів плануючих бомб ЗС РФ. Чим особливі фортифікації на Харківщині та звідки може відбутись черговий російський наступ, розповіли на порталі Bild.

Заступник головного редактора Bild Пол Ронцгеймер відвідав місцевість у Харківській області, де зводиться лінія оборони. З його слів, її будують впритул від кордону. При цьому люди працюють лопатами і їм не надали необхідної будівельної техніки. Окрім того, ЗС РФ регулярно запускають по українцях плануючі снаряди, від яких гинуть робітники.

"Російська армія запускає плануючі бомби і кілька робітників через це втратили життя. Тут працювати небезпечно через постійні обстріли та інші загрози", — пояснив журналіст.

На відео, знятому німецьким журналістом, можна побачити групу з 4-5 робітників, які облаштовують укріплення за допомогою єдиного знаряддя — лопат.

"Небезпека тут всюдисуща, але ми повинні працювати. Треба так дивитися на ситуацію: уявіть, що навколо нас постійні вибухи, вибухають міни, а ми працюємо на свою Вітчизну. У нас немає інших варіантів — ми тут і працюємо", — слова одного з українців навели в репортажі Bild.

Атака на Харків, фортифікації Харків, лінія оборони Харків qkxiqdxiqdeihrant

Атака на Харків, фортифікації Харків, лінія оборони Харків

Фортифікації під Харковом — глибокі траншеї, укріплені дерев’яними брусами. Екскаватори у кадр не потрапили, також не було чути роботи моторів.

Атака на Харків, фортифікації Харків, лінія оборони Харків

Атака на Харків, фортифікації Харків, лінія оборони Харків

Тим часом експерт Bild, професор Університету бундесверу в Мюнхені Карло Масала озвучив свої міркування щодо майбутніх дій РФ. На його думку, росіяни наступатимуть з Краматорського напрямку і він невпевнений, що з цього боку Харків також укріплюють. Обласний центр і далі страждатиме від обстрілів ЗС РФ і росіяни можуть спробувати його захопити, як Маріуполь.

"Я припускаю, що можливий наступ спочатку відбудеться через Краматорськ. Якщо це так, то шлях російським військам на Харків буде вільним. Якщо не буде нового наземного наступу, то метою Путіна може бути штурм Харкова, перетворення його на новий Маріуполь і примушування людей тікати з міста", — заявив експерт.