Пожежа на нафтових резервуарах у місті Клинці Брянської області Росії, внаслідок, як стверджували, удару безпілотника. 19 січня 2024 року

У Міністерстві оборони США відреагували на повідомлення про атаки України на російські нафтопереробні заводи .

«Україна атакує російські нафтопереробні заводи? Подивіться, допомога, яку ми надаємо Україні, призначена для того, щоб вони захистили свою суверенну територію і повернули свою суверенну територію. Ми не надаємо жодної допомоги для використання поза цим», – сказав на брифінгу речник Пентагону генерал-майор Патрік Райдер.

Він також додав, що увага США зосереджена на тому, що Україна могла захистити себе.

Раніше у коментарі Радіо Свобода представник Головного управління розвідки Міноборони зазначив, що Україна веде оборонну війну, однак це не означає військові дії лише на її території.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в російські регіони регулярно прилітають бойові дрони, внаслідок чого є руйнування і жертви. Міноборони Росії стверджує, що атаки ведуться з українського боку. Здебільшого Київ ці повідомлення не коментує.

Впродовж останніх місяців почастішали атаки безпілотників на нафтопереробні заводи Росії. Також обʼєктами атак були підприємства оборонно-промислового комплексу. Київ підтвердив причетність до частини з них.

Наприкінці березня стало відомо, що внаслідок атак на НПЗ у Росії виробництво бензину до кінця березня скоротилося за річними показниками на 14%, а дизельного палива – на сім відсотків.